Asteroido Bennu greitis – 100 tūkst. km/val. Tarp Žemės ir Mėnulio (taigi pavojingai arti) jis skries 2135 m. Taigi manoma, kad XXII a. šis asteroidas kels didžiausią grėsmę, o dabartiniams planetos gyventojas nėra ko jaudintis dėl „pasaulio pabaigos“.
Vis dėlto NASA priemonių imasi jau dabar. Jau po mėnesio į kosminę erdvę pakils kosminis zondas „OSIRIS-REx“. Tiesa, kaip pažymi Space.com, nėra reikalo gąsdinti žmones – šis kosminio zono skrydis nėra skirtas sunaikinti ar kažkaip kitaip paveikti asteroidą Bennu, kurį NASA aparatas pasieks 2018 m.
„Misijos tikslas nėra paveikti asteroidą, kuris gali sunaikinti Žemę. Tokio didelio poveikio neprognozuojame“, – sakė „OSIRIS-REx“ tyrėjas, profesorius Dante Lauretta. Jo teigimu, 2035 m. mokslas jau bus pažengęs pakankamai, kad galėtų nesunkiai pakeisti į Žemę skriejančio asteroido trajektoriją.
Raketa „Atlas V“, linksasteroido startuojantį kosminį zondą į erdvę iškels iš Kanaveralo iškyšulio rugsėjo 8 d. Kaip teigiama oficialioje svetainėje, misijos tikslas – uolienų pavyzdžių rinkimas.
„OSIRIS-REx“ dvejus metus skries link link Bennu, stebės jį nuo 2018 m. rugpjūčio. 2020 m. liepą nusileis, paims 60 g uolienų pavyzdžių.
Asteroido uolienų pavyzdys mokslininkus turėtų pasiekti 2023 m. Cheminė, mineraloginė ir visos kitos įmanomos studijos padės nustatyti, kiek išorinis poveikis gali pakeisti šio galimai pavojingo Žemei asteroido trajektoriją.