Kaip skelbia meteoagent.com, pirmadienį geomagnetinis aktyvumas siekė 5 balus, o antradienį jau audra stipri, siekianti 7 balus.
Didels aktyvumas išliks ir trečiadienį bei ketvirtadienį – po 6 balus.
Kodėl stebime geomagnetinę audrą ir ji tokia stipri?
Vilniaus universiteto (VU) astrofizikas dr. Vidas Dobrovolskas nurodė, jog liepos 28 d. Saulėje įvyko „serija žybsnių, vadinamųjų vainikinės medžiagos išmetimų, kurie Žemę turėtų pasiekti kaip tik šiuo metu“.
Anot jo, toks kiekvienas žybsnis atskirai nebūtų stiprus, bet jie traukinuku juda į Žemę ir smogs vienas po kito.
„Dėl to ir prognozuojama gana stipri geomagnetinė audra. Labai tikėtina, kad ir pašvaistė bus“, – 15min komentavo jis.
Jeigu naktį dangus išsigiedrys ir geomagnetinis aktyvumas bus toks didelis, kaip ir prognozuojama, V.Dobrovolsko teigimu, gyventojai turėtų pašvaistę matyti.
„Tai plačiai apimantis reiškinys, matomas ne tik vienoje šalyje. Tai jei dangus išsigiedrys, pašvaistė bus matoma visoje Lietuvoje“, – sakė jis.
Poveikis sveikatai
Dalis žmonių teigia, kad esant geomagnetinėms audroms jie jaučiasi prasčiau, stipriau skauda galvą, turi ir kitų nusiskundimų. Tačiau V.Dobrovolskas teigė nesantis matęs patikimų studijų, kuriose būtų pateiktos išvados apie sąsajas tarp geomagnetinės audros ir žmonių savijautos.
„Aišku, gali veikti savitaiga: kai žmogus žino, kad bus audra, tai bet kokį keistą pojūtį sieja su ja.
Nors jei žmogus turi kokių nors gretutinių ar lėtinių ligų, tai kas ten žino, gal ta audra ir gali simptomus paaštrinti. Bet neteko matyti vienareikšmių išvadų, kad kaskart esant geomagnetinei audrai įvyksta kažkoks pablogėjimas“, – kalbėjo astrofizikas.