Giliavandenių žuvų išvaizda dėl didelio slėgio labai skiriasi nuo mums labiau įprastų, akvariumuose ir parduotuvėse matomų žuvų.
Pasitelkęs daugelį internautų šiurpinančias fotografijas, Romanas netgi kuria iš jų memus. Rusas dėl šių nuotraukų sulaukė didelio dėmesio ne tik iš vietinės žiniasklaidos, bet ir iš užsienio.
Daugelis Romano nufotografuotų gyvių pateko į žvejybinio tralo, kuriame jis dirba, tinklus. Savo fotografuojamiems gyviams jis negaili epitetų: chimera, švitrinis popierius, užkandis prie alaus, švilpukas ir t.t. Žvejas nenurodo, kokiame gylyje buvo sugautos šios žuvys. Tačiau, žinant, kad Barenco jūros vidutinis gylis apie 200 m (giliausia vieta - 600 m), šie rodmenys nėra rekordiniai.
Giliavandenės žuvys iš 8 km
Dabartinis absoliutus moksliškai užfiksuotas žuvies pasiekiamas gylis yra 8 kilometrai – šis rekordas priklauso žuviai Abyssobrotula galatheae. Toks egzempliorius į mokslininkų rankas pateko 1970 metais, tačiau tuo metu vienintelis galimas tyrimo būdas buvo žuvies iškėlimas į paviršių. Deja, bet žuvis kelionės neatlaikė ir pas mokslininkus papuolė jau nugaišusi. O iki dabar gyvos žuvys buvo tirtos gylyje, nesiekiančiame 7 km.