Žvilgsnis į Gedimino batalioną – kariai turi užsitarnauti teisę jam priklausyti

Prieš devynis mėnesius tarnybą pradėję Gedimino štabo bataliono kariai trijų mėnesių bazinį kario kursą baigė Rukloje, Mokomajame pulke. Kariai yra mokomi visko: nuo pagalbos bendražygiui iki pasikliovimo savo artimos kovos įgūdžiais. Sudėtingų treniruočių metu yra lavinama ne tik fizinė, tačiau ir dvasinė jėga.

Rudenį atvykę į savo naująją tarnybos vietą, šauktiniai gediminaičiai dar turėjo iškovoti teisę nešioti bataliono beretę, todėl jiems surengtas tradicinis jaunųjų karių išbandymas. Skirtingai nuo „Geležinio Vilko“ brigados šauktinių, gediminaičiai turėjo įveikti ne Vilko taką, o Bebro taką, kuris tikrai nebuvo lengvesnis: sunkvežimio stūmimas, sunkių daiktų nešimas, bėgimas, bridimas ir šliaužimas purvu, plaukimas šaltame rudeniniame vandenyje, ir visa tai – atsigręžiant į draugą, ar jis neatsiliko, ar jam nereikalinga pagalba. Galiausiai dar neatgavus kvapo, dar nenuslūgus adrenalino bangai iš puskarininkio rankų yra gaunama išsvajotoji beretė su Gedimino bataliono kokarda.

Kokarda yra vienspalvio ar daugiaspalvio kaspino susegtas ženklas arba apvalus ar ovalus metalinis spalvotas ženklas. Šie ženklai segami į galvos apdangalus arba prie atlapo.

Batalione puoselėjamos pagoniškojo Lietuvos ir rusėnų karaliaus Gedimino ir viduramžių istorijos tradicijos, todėl šauktiniai daug sužino tiek apie istoriją, tiek apie senovės lietuvių karybą. Dabartinis bataliono vadas Egidijus Čiūtas pats prieš kelerius metus, dar būdamas kapitonu, buvo Garbės sargybos kuopos vadu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs