Kas laukia už kampo?
Karas Ukrainoje gerokai paveikė ir mūsų šalies nekilnojamojo turto rinką. Atsiritusi bėgančiųjų nuo karo banga Lietuvoje išaugino nuomojamojo būsto paklausą, ėmė sparčiai kilti ir nuomos kainos.
Tuo metu statyti naujus daugiabučius ir namus tapo vis sunkiau. Trūkstant žaliavų, joms brangstant, nelengva tapo prognozuoti, už kokią galutinę kainą galiausiai pavyks pabaigti statyti būstą.
Matydami aukštyn vis besistiebiančias kainas, pirkėjai ėmė stabdyti būsto įsigijimą. Karo, infliacijos, aukštų palūkanų normų bei recesijos grėsmės akivaizdoje nekilnojamojo turto rinka išties gyvena lėtesniu tempu, kai pirkėjai neskuba pirkti, bet tikisi netrukus išvysti mažesnes NT kainas.
Tuo tarpu vystytojai koreguoti kainų neskuba.
„Būsto pasiūla vis dar yra nepakankama ir vystytojai neskuba jos didinti, taip sukurdami pasiūlos vakuumą ir išsaugodami kainas aukštame lygyje. Pardavėjai tikisi, kad Europos bankas nuo kitų metų pavasario nebekels palūkanų, EURIBOR nebekils ir taip pirkėjai sugrįš. Pirkėjai savo ruožtu laukia, kada pardavėjai, įsprausti į kampą, pradės leisti kainas“, – sako nekilnojamojo turto tarpininkų agentūros „Reala“ vadovaujantis partneris Antanas Kišūnas.
Atrodo, simbolinio kainų mažėjimo Vilniuje pirkėjai jau sulaukė.
Ar iš tiesų kitąmet akivaizdžiau mažesnes kainas pirkėjai netrukus ir sutiks?
Kokiomis NT tendencijomis pasitiksime 2023-iuosius, 15min komentuoja ekspertai.