Tačiau kaip įsirengti virtuvę, kad ji taptų tikra namų puošmena? Jau 18 metų baldų gamyba užsiimanti įmonė „Currus“ pasidalijo 5 patarimais, kurie pravers tiek naujakuriams, tiek besidairantiems, kaip atnaujinti savo dabartinius namus.
1. Nebijokite užsisakyti individualių baldų
Šią taisyklę verta priminti ir vėl, nes turbūt joks kitas kambarys nereikalauja taip preciziškai parinktų baldų, kaip virtuvė. Turi būti apgalvotas elektrinių prietaisų išdėstymas, atvedami vandentiekio ir dujų vamzdžiai, integruojama buitinė technika. Viską renkantis iš katalogo, rizikuojama likti su nefunkcionalia virtuvės erdve.
„Currus“ specialistų apskaičiuota ir įrodyta praktikoje, kad, įrengiant individualiai pritaikytus sprendimus, virtuvėje atsiranda daugiau talpos spintelėse, prasiplečia stalviršiai – ir visa tai neaukojant likusios kambario erdvės. Be to, užsakant unikalius baldus, galima eksperimentuoti su dizainu, medžiagomis – rinktis iš stiklo, akmens, metalo ir medžio gaminių – ir taip priderinti virtuvę prie likusios namų erdvės.
2. Eksperimentuokite su spalvomis
Šiuolaikinė virtuvė nebeprivalo būti balta, nors tai ir išlieka vienu iš populiariausių variantų. Dabartiniai virtuvės baldai pasipuošia natūralaus medžio, akmens raštais, būna derinami prie likusio būsto spalvų gamos.
Pastebima ir nauja tendencija – neseniai pradėję siūlyti grafinius piešinius ant stiklo, „Currus“ jau sulaukė nemažai klientų susidomėjimo, kurie nori pagyvinti virtuvę originaliais piešiniais.
3. Būkite drąsūs, rinkdamiesi apšvietimą
Tapusios ne tik maisto gaminimo, bet ir laisvalaikio zona, virtuvės įsileido barus ir virtuvės salas, skirtas specialiai žmonėms rinktis, drauge valgyti, eksperimentuoti su maisto gaminimu ar tiesiog ramiai leisti laiką. Šios erdvės privalo būti atitinkamai apšviestos, tad virtuvėje vis dažniau įsikuria funkcionalumą ir įspūdingą išvaizdą derinantys šviestuvai, kurie tampa svarbiu virtuvės akcentu.
Taip pat svarbu apšviesti ir kitas virtuvės zonas – LED juostelės gali atsirasti lentynėlėse, virš pjaustymo zonos, arba palubėje. Būdų, kaip nušviesti virtuvę – gausu, tačiau svarbu tai apmąstyti dar įsirenginėjant baldus, kad paskui nekarotų prastai paslėpti laidai.
4. Investuokite į medžiagas
Virtuvės baldai patiria tokių išbandymų, kokių niekam nelinkėtume: karštis, vėsa, garai, tykštantys riebalai, brūkštelėjimai peiliu. Nenuostabu, kad praktiškųjų skandinavų, o vis dažniau ir lietuvių namuose įsigali brangūs, tačiau patvarūs granitiniai stalviršiai, kitos ilgaamžės medžiagos.
Laimė, tinkamai prižiūrint kokybiškai pagamintus baldus ir kartais atnaujinant buitinę technika, galima savo virtuve džiaugtis visą gyvenimą. „Currus“ specialistai jau pastebėjo, kad tokios virtuvės dažniausiai atnaujinamos ne dėl būtinybės, o dėl pasikeitusio šeimininkų skonio.
Patvariam ir funkcionaliam baldui taip pat svarbi ir furnitūra – baldų rankenėlės, stalčių bėgeliai, lankstai, priedai ir visos kitos detalės, kurias ne iš karto pastebime, tačiau kurios yra būtinos kokybiškam baldo tarnavimui. Bendrovė „Currus“ savo gaminiams naudoja rinkos lyderių „Blum“ (Vokietija), „Hettich“ (Vokietija) produkciją ir pastebi, kad lietuvių pirkėjams tinka šios šalies įmonių siūlomas kokybės ir kainos santykis.
5. Įliekite dalelę išmanumo
Mūsų kišenėse jau dešimtmetį karaliauja išmanieji telefonai, tačiau į kitas sritis išmanumas taip veržtis dar nelinkęs. Laimė, tai jau galima pakeisti – šiuolaikinė buitinė technika leidžia paversti virtuvę iš tiesų modernia, jei tik to norisi. Egzistuoja bent keli prieinami ir naudingi sprendimai, kuriuos galima įdiegti virtuvėje: nuo judesio (ar žmogaus spinduliuojamos šilumos) įsijungiančios lempos, su mobiliuoju telefonu susieta orkaitė, šaldytuvas su LCD ekranu, nuo judesio įsijungiantis vandens maišytuvas. Visa tai – malonios ir naudingos smulkmenos, dar vienu žingsniu priartinančios jūsų virtuvę prie ateities.