Apie šią iniciatyvą neseniai vykusioje Lietuvos banko metinėje nekilnojamojo turto konferencijoje kalbėdama užsiminė aplinkos viceministrė Daiva Matusevičė.
15min kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl platesnio paaiškinimo.
„Pataisose numatyta, kad statiniams (jų dalims), kurie pradėti statyti iki 2010 m. sausio 1 d. ir neužbaigti, ir kurių statybą leidžiantys dokumentai nebegalioja, leidžiama parengti statinių rekonstravimo arba remonto projektus, aprašus ir pagal juos gauti statybą leidžiančius dokumentus“, – 15min aiškino Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto politikos grupės vadovas Dainius Čergelis.
Anot jo, siūlomoje nuostatoje data nustatoma atsižvelgiant į tai, kad po 2010 m. sausio 1 d. išduoti statybą leidžiantys dokumentai yra neterminuoti, todėl kilus poreikiui atitinkami statinių projektai gali būti keičiami, o užbaigti statiniai gali būti rekonstruojami bei remontuojami.
Tačiau tais atvejais, kai iki nurodytos datos išduotas terminuotas statybą leidžiantis dokumentas nebegalioja, teisėtai pradėti statyti ir neužbaigti statiniai gali būti pertvarkomi tik traktuojant juos kaip naujo statinio statybą.
„Šiuo atveju turi būti taikomi visi naujos statybos reikalavimai, kurie gali būti iš esmės pasikeitę ir lemti viso pastato perstatymą“, – teigė D.Čergelis.
Jo teigimu, tokia padėtis ne tik prieštarauja pačiam Statybos įstatymui, nustatančiam, kad nauja statyba vykdoma neužstatytame žemės sklype, bet ir neatitinka teisėtų lūkesčių bei tvarios statybos principų.
Kuo ši siūloma naujovė svarbi?
Kaip paaiškino D.Čergelis, pakeitus Statybos įstatymą, atsiras galimybė racionaliai sutvarkyti senus, nebaigtos statybos pastatus.
Tiesa, minėtas įstatymo paketas šiuo metu svarstomas Seime ir po svarstymų ši nuostata gali kisti.