Apklausa: kam šalies gyventojai mažiausiai linkę išnuomoti būstą?

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atliko reprezentatyvią visuomenės nuomonės apklausą – tyrė šalies gyventojų ksenofobines nuostatas. Tarp jų – požiūrį į būsto nuomą skirtingų pilietybių, tautybių, religijų asmenims, rašoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pranešime spaudai.
Ruduo Vilniuje
Ruduo Vilniuje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Paaiškėjo, kad mažiausiai – vos 9 proc. – respondentų nuomoti būstą sutiktų romų tautybės žmonėms.

„Liepą atliktoje apklausoje teiravomės žmonių apie požiūrį į iš kitų šalių į Lietuvą gyventi atvykusius asmenis. Klausdami apie būsto nuomą, įtraukėme ir daugiau skirtingų tapatybių – romų tautybės asmenis ir šeimas su mažais vaikais. Apklausos rezultatai labai aiškiai parodo, kad Lietuvos gyventojai turi itin daug neigiamų išankstinių nuostatų, susijusių su skirtingais tapatybės bruožais.

Visgi didžiausia apklaustųjų dalis būstą nuomoti atsisakytų ne iš kitų šalių atvykusiems žmonėms, o romų tautybės asmenims (net 65 proc.), kurie dažniausiai yra apklaustųjų bendrapiliečiai, nuo seno istoriškai gyvenę Lietuvoje“, – teigia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vyresnioji patarėja Ieva Laugalytė.

Mažiau nei ketvirtadalis apklausos dalyvių būstą sutiktų nuomoti rusui (21 proc.) ar musulmonui (22 proc.), apie trečdalis – juodaodžiui (29 proc.) ar lietuviškai nekalbančiam nuomininkui (34 proc.). Kitataučiui asmeniui būstą nuomotų 39 proc. respondentų.

Nors į nuomą kitų tautybių, religijų, kitos odos spalvos žmonėms žiūrima nepalankiai, išsiskiria palaikymas ukrainiečiams. Jiems išnuomoti būstą sutiktų daugiausiai – 46 proc. – respondentų. Šis skaičius didesnis nei tų, kurie nuomotų šeimai su mažais vaikais (40 proc.).

„Apmaudu ne tik dėl neigiamų gyventojų nuostatų, bet ir dėl išryškėjusių dvigubų standartų. Apklausos rezultatai aiškiai parodo, kad ne visi į Lietuvą iš kitų šalių atvykę gyventi žmonės yra vertinami vienodai. Nors kitataučiui būstą sutiktų nuomoti 39 procentai gyventojų, šis skaičius ženkliai sumažėja paklausus apie būsto nuomą musulmonams, rusams, juodaodžiams. Kadangi gyventojai nenoriai būstą nuomotų ir šeimai su mažais vaikais, galime įsivaizduoti, su kokiais sunkumais ieškodama būsto susiduria, pavyzdžiui, musulmonų šeima“, – teigia I.Laugalytė.

Tyrimas taip pat atskleidžia, kad požiūris kartais skiriasi, priklausomai nuo respondentų amžiaus. Kalbant apie būsto nuomą juodaodžiui asmeniui arba musulmonui, labiausiai išryškėjo vyriausių respondentų neigiamos nuostatos. Neigiamus atsakymus rinkosi atitinkamai 53 proc. ir 56 proc. vyresnių nei 56 m. tyrimo dalyvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis