Aplinkos viceministras: griežtės statybos kurortuose

2023 metais numatoma griežtinti statybas kurortuose, sako aplinkos viceministras. Pasak Manto Michaliunjo, tokiu būdu ketinama nebeleisti negyvenamųjų statinių neteisėtai paversti būstais.
Statybos Neringos gatvėje
Statybos Neringos gatvėje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak jo, vizualinę raišką ketinama prilyginti esminiam projekto keitimui – tiek vyriausiajam architektui, tiek pastato projektuotojui bus leidžiama stabdyti statybą nustačius esminių pažeidimų.

„Kad būtų kurortams formuojama pakankamai kokybiška architektūra. (...) Negalės atsainiai autorius žiūrėti į savo projektą. Numatomas privalomas pritarimas priduodant objektą eksploatacijai, kad autorius privalomai patvirtintų, kad raiška nepasikeitusi. Jeigu vyriausiasis architektas nesutiks su šiuo epizodu, sprendimą turės priimti regioninės architektų tarybos (RAT)“, – Seimo Aplinkos komitete svarstant komercinės paskirties pastatų ir patalpų virtimą daugiabučiais pirmadienį teigė viceministras.

ESO neseniai pardavė transformatorinę ir žmogus jau prisiregistravęs, sako, kad nori pasikeisti langus.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus tvirtino, kad savivaldybė nuo 2014 metų ieško, kaip spręsti nepritaikytų gyventi pastatų virtimo daugiabučiais problemą. Pasak jo, dabar žmonės sugeba prisiregistruoti rūsyje, šiltnamyje, o vėliau šie statiniai virsta daugiabučiais.

„ESO neseniai pardavė transformatorinę ir žmogus jau prisiregistravęs, sako, kad nori pasikeisti langus“, – komiteto posėdyje teigė Palangos meras.

Pasak Š.Vaitkaus, negyvenamųjų patalpų virtimo neįteisintu būstu problema išryškėjo, kai valstybė išplėtė kompensacijų už šildymą gavėjų ratą bei pradėjo mokėti subsidijas už elektrą, nes tokių butų savininkai jų negauna.

„Kompensacijos negali būti, jeigu objektas ne gyvenamosios paskirties, o, pavyzdžiui, viešbutis, kuris realiai yra gyvenamasis namas“, – mano Š.Vaitkus.

M.Michaliunjo pranešė, kad jau kitais metais ketinama pradėti reitinguoti statinius, rangovus, architektus, inžinierius.

„Bus klasifikuojama rizika ir tiksliniai tikrinimai bus vykdomi nuo statybų viešinimo pradžios, kad kuo anksčiau informuoti Regionines architektų tarybas (RAT), ekspertams teikti vertinti, ar statyba atitinka individualų namą, ar daugiabutį ar viešbutį, kad anksčiau identifikuotume rizikas“, – kalbėjo M.Michaliunjo.

Siekiant uždrausti nedidelių gyvenamųjų namų pertvarką į daugiabučius bus bandoma ne tik kitaip reglamentuoti tokius pastatus, bet ir riboti galimybes įsirengti atskirus elektros, vandens, dujų, šilumos įvadus, nes, pasak viceministro, dabar tinklų valdytojai lengva ranka leidžia įsirengti daug apskaitos prietaisų.

„Tikslinga riboti apskaitų kiekį (...) Riboti plotą? Nesinori įvesti tokio komunizmo. Gal tikslinga įvesti naują terminą – gyvenamasis namas ir gyvenamosios vilos, jeigu, tarkime, jų plotas viršija 300 kv. metrų. Jas pripažinti ypatingaisiais statiniais su tam tikru atskiru reglamentavimu“, – svarstė viceministras.

Jis taip pat pranešė, kad su Registrų centru bus aptariama galimybė riboti adresų suteikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų