„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
09 16

Ginčas dėl sodybos Prienų rajone: moteris paveldėtojus kaltina namų užgrobimu

„Mes skaitome pranešimus apie tai, kaip Ispanijoje užgrobiami žmonių namai. Tačiau juk taip pat vyksta ir Lietuvoje, o mūsų atvejis gal ne vienintelis“, – teigia Zita Gluoksnytė. Moteris teismuose siekia įrodyti, kad Prienų rajone Išlaužo seniūnijoje esanti sodyba priklauso jos šeimai, o ne kitiems paveldėtojams. Vis tik Išlaužo seniūnas Tomas Skrupskas teigia, jog jokio pažeidimo, tvarkant paveldėjimo reikalus, nėra. Kuklią kaimo sodybą paveldėjusi šeima viešai kalbėti nesutinka ir teigia, kad ne savo noru yra įvelta į keistą istoriją.
Sodyba, dėl kurios vyksta ginčai teisme
Sodyba, dėl kurios vyksta ginčai teisme / Asmeninio archyvo nuotr.

Sodybą įsigijo 2000 metais

Kaip 15min sakė Z.Gluoksnytė, sodybą Išlaužo seniūnijoje jos mama įsigijo 2000 metais. Ją paveldėjo ir pardavė buvusios šeimininkės sūnus. Tais metais sudaryta preliminari pirkimo-pardavimo sutartis. Savininkas įsipareigojo suėjus pusei metų po motinos mirties paveldėtą sodybą parduoti už 4,5 tūkst. litų.

„Jie sutarė dėl pardavimo, bet anksčiau sodybos nebuvo įteisintos Registrų centre, tai – daugumos senų sodybų problema“, – sakė Z.Gluoksnytė.

Anot pašnekovės, jos mama sumokėjo visą sutartą sumą, o šeimininkas perdavė sodybos raktus, dokumentus, taip pat dokumentus, patvirtinančius namų valdos žemės sklypo išpirkimą, teigdamas, jog visi dokumentai jo mamos buvo sutvarkyti, žemės sklypas išpirktas ir liks tik atlikti teisinę registraciją.

„Nuo 2000 metų mano mama valdė tiek namų valdoje esančius pastatus, tiek žemės sklypą, jais naudojosi kaip savo. Šią aplinkybę patvirtina išlikę dokumentai, mokesčių sąskaitos, išrašytos jos vardu, sutartys su TEO LT dėl viešojo fiksuoto telefono ryšio paslaugų užsakymo ir kitos. Mano mama buvo pilnateisė šio nekilnojamojo turto savininkė ir manė, kad niekas kitas neturi jokių teisių į jos nusipirktą turtą“, – sakė Z.Gluoksnytė.

2003 metais Z.Gluoksnytės iniciatyva buvo atlikti namų valdos žemės sklypo kadastriniai matavimai.

„2002 metais Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje aš, veikdama pagal įgaliojimą, užregistravau tik minėtos valdos statinius mirusios buvusios šeimininkės vardu – kitaip teisiškai nebuvo galima.

Žemės sklypas, už kurį buvusi šeimininkė buvo sumokėjusi investiciniais čekiais ir į kurį teises įgijo mano mama pagal 2000 metų pirkimo-pardavimo sutartį, liko neįregistruotas kaip nekilnojamas daiktas dėl nuo manęs ir mano motinos nepriklausančių aplinkybių, kadangi jau buvo pasibaigęs įgaliojimo terminas.

Išėjo taip, kad savo lėšomis įteisinau tik statinį, o žemės sklypas liko neįregistruotas. Įgaliotojas asmuo – sūnus, iš kurio mes pirkome sodybą, nebuvo pasiekiamas jokiais žinomais kontaktais.

Mano mama taip ir gyveno, dar bandė šiuos dalykus tvarkytis 2019 metais, bet nespėjo – kitais metais ji mirė. Turtas liko neįteisintas jos vardu“, – pasakojo Z.Gluoksnytė.

Rado pakeistą spyną

2022 metais, Z.Gluoksnytės sūnui grįžus į Lietuvą, šeima nutarė sodybą rekonstruoti, tačiau nuvykę rado pakeistą spyną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs