„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Butas Vilniaus centre, primenantis meno galeriją

Butas-galerija – tai erdvūs, meno darbų pripildyti namai Vilniaus centre. Juose šeimininkauja daug keliaujanti ir iš savo kelionių daugybę gaivių idėjų parsivežanti šeima. Pagrindinis užsakovų noras buvo gana paprastas – jaukūs, estetiški ir šilti namai. Nuo pat projekto pradžios būstas buvo planuojama taip, kad jaustųsi gaiva ir mastelis, buvo užsibrėžta kurti nuosaikų, subtilų charakterį su ryškiais elementais: meno kūriniais, išskirtiniais dizaino objektais.
Butas-galerija Vilniaus centre
Butas-galerija Vilniaus centre / Leono Garbačausko ir Redos Bernotaitės nuotr.

o Visame bute – prancūziška eglute išklotas ąžuolinis parketas. Dalis įmontuotų baldų faneruoti skirtingomis faneruotėmis.

Čia įrengti du miegamieji: vienas – šeimininkų, kitas – jų sūnaus. Abiejuose miegamuosiuose stovi itališkos lovos. Pagrindinis tikslas rengiant miegamuosius, kaip ir visus namus, – gaivi, šviesi, neužspausta erdvė. Nestandartinis pačių klientų noras – prie lovos atsisakyti kištukinių lizdų (rozečių) telefonams įkrauti. Gana naujoviškas sprendimas – durys iki lubų: bute jos visur siekia apie 3 metrus. Papildomai visas sienas padengus plonu gipso kartonu ir palikus 1 cm plyšį iki grindų, suformuota šešėlinė grindjuostės linija.

Leono Garbačausko ir Redos Bernotaitės nuotr./Butas-galerija Vilniaus centre
Leono Garbačausko ir Redos Bernotaitės nuotr./Butas-galerija Vilniaus centre

Bute labai daug skirtingų šviestuvų: tiek techninių, tiek dekoratyvinių. Buvo nemenkas iššūkis visus juos suderinti. Pasirinktas labai funkcionalus svetainės, virtuvės ir bendros erdvės elementas – magnetinis bėgelis su šviesos moduliais. Jis smarkiai praplečia šviesos srauto valdymo galimybes. Šalia – nemažai taškinių šviestuvų. Virš salos – Charlotte Perriand šeštojo dešimtmečio stiliaus šviestuvai: jie turi ilgą judančią ašį, leidžiančią atlikti pakabinamų apšvietimo įtaisų funkciją. Toje pačioje didelėje erdvėje, virš valgomojo stalo, kybo burbulų kekė – ji itin dekoratyvi, tačiau nekonkuruoja su kitais šviesos taškais. Virš poilsio zonos stalelio pakabintas graikų skulptoriaus ir dizainerio Michaelo Anastassiadeso modernus sietynas. Kitose patalpose taip pat daugybė skirtingų garsių dizainerių šviestuvų.

Leono Garbačausko ir Redos Bernotaitės nuotr./Butas-galerija Vilniaus centre
Leono Garbačausko ir Redos Bernotaitės nuotr./Butas-galerija Vilniaus centre

Pagrindiniame vonios kambaryje yra daug baltų puošnių paviršių: grindys, praustuvai ir palangės – iš marmuro, minimalistinė balta vonia, baltos sienos ir greta keletas medinių detalių, suteikiančių jaukumo. Labai didelis džiaugsmas – Rimadesio stumdomosios pertvaros. Jos suteikia interjerui tam tikro grafiškumo bei šilumos. Baldai ir šviestuvai buvo renkami su didele meile, preciziškai: pati užsakovė ne kartą vyko į parodas ieškoti įdomių dizaino objektų, tad daiktai šiek kiek keitė ir pačias erdves. Atvirai bei glaudžiai bendradarbiaujant, pavyko sukurti interjerą, kuriame vyrauja išgrynintas minimalizmas su drausmingos eklektikos poskoniu.

Interjero autorė: Elena Laurinaitytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“