E.Černiauskaitė ir A.Narušytė 15min pasakojo, kad 130 kv. m ploto name įrengti 4 kambariai, 2 vonios, 2 drabužinės ir katilinė.
Kiek kainuoja tokio būsto įrengimas? Pašnekovių teigimu, kaina kiekvienam projektui yra labai individuali.
„Viskas priklauso nuo tiek nuo pasirinktų apdailos, tiek baldų medžiagų bei visų detalių. Niekam ne paslaptis, kad renkantis garsių dizainerių kurtus šviestuvus, kėdes ar kitas detales jų kaina gali iškilti kelis ar net keliolika kartų. Tad kiekvieną projektą deriname individualiai pagal kliento galimybes. Tokios kvadratūros viso projekto kaina gali svyruoti tarp 60–70 tūkst. eurų, renkantis vidutinės klasės medžiagas“, – tikino E.Černiauskaitė ir A.Narušytė.
Anot dizainerių, šio namo interjeras buvo kurtas jaunai trijų asmenų šeimai. Jie prašė suprojektuoti funkcionalų, ergonomišką ir jaukų interjerą.
„Jaukumo pojūčiui visame name pasirinkome veliūro audinį, kuris suteikia namams prabangos pojūtį, o kartu yra ir lengvai valomas. Ne paslaptis, jog dėmės namuose – neišvengiamos, o ypač tada, kai šeimininkai laukiasi naujagimio, tad renkantis minkštų baldų audinius labai svarbu gerai įsigilinti ne tik į grožį, bet ir į audinių priežiūros ypatybes“, – 15min sakė E.Černiauskaitė ir A.Narušytė.
Pasak pašnekovių, projektuodamos namus jos stengėsi kuo daugiau erdvės laimėti svetainės zonai, kadangi joje šeima praleis daugiausia laiko. Tai yra tarsi pagrindinė erdvė, kuri suvienija ir susieja visus likusius kambarius, tad projektuojant interjerą labai svarbu, kad ji būtų apgalvota ir neapkrauta.
„Svetainėje svarbiausia išsirinkti jos centrą – tą padarėme ir šįkart. Kadangi šio namo klientai mėgsta didelius artimųjų ir draugų susibūrimus, svetainės centrui pasirinkome didžiulę sofą, kuri tapo kambario pagrindiniu elementu.
Sofa sudaryta iš atskirų modulių, kuriuos galima lengvai atskirti, stumdyti pagal susidariusią situaciją, kad klientams būtų visuomet patogu ir galėtų sutalpinti visus svečius. Labai svarbu ir erdvė aplink svetainės centrą tam, kad būtų akcentuota. Tokiu būdu atsiranda galimybė į ją patekti iš bet kurio kambario taško ir išlaikomas lengvumas interjere. Visa kita dėliojome pagal klientų poreikius – valgomasis stalas, pusbaris, indauja integruoti į svetainės interjerą, kartu pridedant tam tikrus akcentus, kurie pagyvina interjerą ir sukuria bendrą visumą“, – aiškino jos.
E.Černiauskaitės ir A.Narušytės teigimu, virtuvėje nuspręsta slėpti visą buitinę techniką bei kitą reikalingą įrangą dideliame virtuvės balde. Tai šiai zonai suteikė funkcionalumo bei estetišką vaizdą.
„Nenorėjome virtuvės zonos atskirti pertvaromis, nes tai mažintų erdvę, tad „L“ formos virtuvės baldas, užsibaigiantis stikline, modernia indauja, buvo puikus sprendimas, norint kiek nukreipti akis nuo šio baldo ir tarsi nusakyti virtuvės pabaigą. Tuo pačiu virtuvės zonoje suprojektavome laisvai apeinamą pusbarį bei 8 vietų valgomojo stalą. Aplink kiekvieną iš šių baldų palikome pakankamus praėjimus, kad būtų galima laisvai judėti.
Visuose šiuose balduose panaudojome tą patį marmuro imitacijos stalviršį, aukso bei juodo metalo detales, kurios sujungė visas šias zonas į vieną bendrą interjerą. Marmuro detalės taip pat atsikartoja ir vonios kambariuose, kuriuose norėjome atskirti ir išryškinti vonios bei dušo zonas“, – sakė jos.
O vaikų ir svečių kambariuose dizainerės suprojektavo didžiules spintas, kuriose tilptų visi reikiami daiktai – nuo drabužių iki patalynės, -kartu išlaikant ir estetišką vaizdą.
„Ieškodamos funkcionalaus bei estetiško sprendimo, nusprendėme koridoriaus bei miegamojo spintas, kurios bus daugiausia naudojamos, atskirti į drabužines. Tokiu būdu galima maksimaliai išnaudoti turimą plotą daiktams laikyti ir nebijoti dėl susidariusios netvarkos.
Šias drabužines atskyrėme veidrodinėmis durimis, kurios suteikia namams dar daugiau šviesos ir modernumo. Turint veidrodį šalia galima iškart nuspręsti, ar pasirinkti drabužiai atrodo gerai, tad drabužiai neišnešiojami po visus namus, o miegamojo bei koridoriaus zonos atrodo tvarkingai“, – tikino E.Černiauskaitė ir A.Narušytė.
Visame namo interjere dominuoja žemiškos spalvos. Dizainerių teigimu, klientai norėjo interjero, kuriame galėtų atsipalaiduoti ir nusiraminti. Jie nenorėjo ryškių, blaškančių spalvų, kurios ilgainiui pradėtų erzinti ar išeitų iš mados.
„Todėl pasirinkome naudoti pilką spalvą su visais jos atspalviais. Kaip fonas ši spalva ideali moderniuose interjeruose – ji neatitraukia žvilgsnio nuo faktūrų ir daiktų turinio ir pabrėžia privalumus. Pilkai paletei pagyvinti pasirinkome žalius akcentus, kurie siejasi su aplink namus esančia gamta. Žalia spalva turi gydomąjį, raminamąjį efektą. Tai yra gamtos spalva, kuri artimiausia žmogui, tad ilgainiui nepabosta ir neerzina. Visame interjere dominuojantiems žemiškiems, pilkiems tonams modernumo bei gyvumo suteikia aukso detalės“, – pasakojo jos.