„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

IKEA interjero dizaineriai: kaip sutaupyti perkant virtuvę?

Vidutiniškai 400 Eur, tiek lietuviai išleidžia pirkdami virtuvės baldus IKEA parduotuvėje. Ir nors IKEA virtuvių galima įsigyti nuo 89,99 eurų iki kelis tūkstančius eurų kainuojančių komplektų, dizaineriai dalinasi patarimais, kaip įsirengiant patogią virtuvę dar ir sutaupyti.
IKEA virtuvės interjerai
IKEA virtuvės interjerai / Projekto partnerio nuotr.

Išlaidos virtuvei – per pusę baldams ir buitinei technikai

Tipinė bute gyvenančio lietuvio virtuvė yra maždaug 3 metrų ilgio. Tokio dydžio virtuvėje turi tilpti būtiniausia buitinė technika, baldai, plautuvė, taip pat turi būti numatytos erdvės maisto gaminimui, produktų laikymui. IKEA patogių namų dizainerė Vaiva Klezienė sako, jog virtuvės baldai ir buitinė technika yra vienas brangiausių pirkinių po išlaidų vonios ir tualeto kambarių įrengimui, tačiau IKEA investavus vos kelis šimtus eurų jau tą pačią dieną namie galima turėti naują virtuvę.

„Jeigu įrengiant naujus namus vonia gali pareikalauti iki 30 - 40 proc. viso namų įrengimo biudžeto, tai virtuvei, priklausomai nuo jos dydžio, reikės skirti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. IKEA parduotuvėje išleidus vos 89,99 Eur jau galima įsigyti nedidelę virtuvėlę, kuri tiks tiems, kurie namie daug negamins, bet kavos išsivirti norės. Na, o investavus kelis šimtus eurų, bus galima nusipirkti modulines virtuves, pritaikytas tik jūsų butui ar namui“, - sako IKEA dizainerė. Pasak jos, planuojant išlaidas, reikia turėti omenyje, kad virtuvės biudžetą lygiomis dalimis sudarys išlaidos baldams ir virtuvės buitinei technikai. Todėl skyrus kelis šimtus eurų baldams, dar tiek pat reikėtų planuoti kaitlentei, orkaitei, gartraukiui ir šaldytuvui.

„Projektuojant virtuvę IKEA parduotuvėje iš karto galima nusipirkti ir virtuvės buitinę techniką, kurią IKEA gamina du žinomi gamintoja Whirlpool ir Electrolux. Renkantis viską toje pačioje vietoje, virtuvė namuose gali stovėti jau tą pačią dieną. Kartais sumokėję už virtuvę pirkėjai net nespėja jos atšvęsti IKEA restorane, o dėžės su baldais ir buitine technika jau būna kraunamos į automobilį“, - sako V. Klezienė. Anot jos, virtuvės baldai yra vieni populiariausių pirkinių IKEA Lietuvoje ne tik dėl to, kad virtuvė namie gali stovėti tą pačią dieną, bet ir dėl 25 metų garantijos, galimybės virtuves keisti ir atnaujinti, keičiantis gyventojų poreikiams.

Taupyti galima ir įsigyjant virtuvę dalimis

V.Klezienė sako, jog nusprendus įsigyti virtuvę reikėtų įvertinti kelis aspektus, kurie padės sutaupyti.

„Pirmiausia įvertinkite, kokio dydžio virtuvės jums reikės ir kiek joje iš tikrųjų gaminate. Kai kuriems tikrai užteks tik virtuvėlės su poros vietų kaitlente kavai ar nesudėtingiems patiekalams išsivirti, na o šeimos, gaminančios namie dažniau, į virtuvę turėtų investuoti šiek tiek daugiau. IKEA virtuvės patogios tuo, jog baldų korpusai yra universalūs, todėl nusprendę po kelerių metų įsigyti brangesnes dureles ar esamus mechanizmus pakeisti kitais funkcionalesniais, tai galėsite be vargo padaryti. Šis principas padeda ir virtuvę įsigyjant dalimis: iš pradžių spintelės gali būti atviromis lentynomis, pasitaupius galima nusipirkti dureles, lentynas keisti brangesniais mechanizmais. Pati asmeniškai savo virtuvę kūriau dalimis, tai padeda paskirstyti išlaidas ir galų gale susikurti tokią virtuvę, kurios iš tikrųjų nori“, - sako patogių namų dizainerė. Ji dalinasi savo patirtimi, kuri padės sutaupyti renkantis virtuvę:

  1. Tiesia linija planuojami virtuvės baldai kainuos pigiau negu L and U formos. Kampiniai sprendimai, kampinės spintelės korpusas ir mechanizmai užima daug vietos, į juos taip pat reikia daugiau investuoti, kad gilus kampas būtų funkcionalus. Todėl projektuojant virtuvės baldus tiesia linija, išvengsite papildomų išlaidų. Jeigu virtuvė erdvesnė, priklausomai nuo patalpos plano, geriau investuoti į virtuvės salą negu statyti kampines spinteles.
  2. Pirkite virtuvę dalimis. IKEA baldai kuriami taip, kad jų korpusai būtų tinkami visoms vidinėms ir išorinėms dalims, todėl iš pradžių virtuvė gali būti atviromis lentynomis, vėliau pasitaupę galėsite įsigyti dureles, stalčių mechanizmus, keisti rankenėles, fasadus ir pan.

  3. Rinkitės lentynas vietoj stalčių. Stalčiai yra patogesnis sprendimas, nes taip lengviau pasieksite daiktus, jų sutalpinti galėsite daugiau. Tačiau stalčiai kainuoja kelis kartus brangiau negu lentynos. Pirkdami IKEA virtuves iš pradžių galite rinktis įprastas spinteles su lentynomis, bėgant laikui ir šiek tiek pasitaupius, jas be vargo galėsite pakeisti į stalčius. Taip pat ieškokite sprendimų, kurie net įprastas spinteles gali paversti patogesnėmis, pavyzdžiui, metalinio tinklelio ištraukiami stalčiai – krepšiai.

  4. IKEA parduotuvėje ieškokite geltonomis etiketėmis žymimų produktų. Būtent taip žymimi baldai, buitinė technika, kurių kaina yra bene žemiausiai rinkoje. Jų tikslas kad pirkėjai net ir su labai ribotu biudžetu, galėtų savo namams įsigyti funkcionalius ir patogius baldus, buitinės technikos prekes. Pavyzdžiui, LAGAN sieninis gartraukis kainuoja 32 eurus, stiklo keramikos kaitlentė 119 eurų ir pan.

  5. Dalį pakabinamų spintelių keiskite sieniniais daiktų laikymo sprendimais ar tiesiog atviromis lentynomis. IKEA turi įvairių atvirų lentynų, metalinių skersinių, ant kurių sukabinus specialias daiktų laikymo talpas, lentynėles, sutaupysite dalį išlaidų, kurias būtumėte skyrę pakabinamoms spintelėms.

  6. Rinkitės pastatomą, o ne įmontuojamą buitinę techniką. Laisvai pastatomas šaldytuvas ar viryklė gali kainuoti pigiau negu įmontuojami sprendimai, todėl projektuodami įvertinkite, ar visą buitinę techniką norite slėpti po baldinėmis plokštėmis. Taip pat tokius pirkinius, kaip indaplovė galite atidėti vėlesniam laikui.

  7. Virtuvės santechnika tik pagrindinėms funkcijoms. Rinkdamiesi plautuves, vandens maišytuvus rinkitės tuos, kurie atliks savo pagrindinę funkciją, tačiau nebus apkrauti papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, įprastas vandens maišytuvas kainuos pigiau negu maišytuvas su ištraukiama galvute.

  8. Rinkitės sieninę plokštę vietoj keramikinių plytelių. Dažnai virtuvės kainą padidina ir sprendimas tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių klijuoti keramikines plyteles. Įsigijus tam skirtą LYSEKIL sieninę plokštę - sutaupysite, ir virtuvė bus baigta tą pačią dieną.

  9. Taupykite dekoracijų, papildomos apdailos sąskaita. Renkantis virtuvę visi papildomi dekoratyviniai elementai, kaip karnizai, dekoratyvinės plokštės, apšvietimo elementai kainuoja papildomai. Jie virtuvei suteikia grožio ir papildomų funkcijų, tačiau jų atsisakius, baldų patogumas nenukentės. Dekoracijas galėsite įsigyti pasitaupę vėliau.

  10. Įvertinkite, ar tikrai reikia brangiausių plokščių. Dažnai lietuviai nori medžio masyvo durelių, stalviršių, tačiau neįvertina, kad medis yra minkštesnis negu laminuotos plokštės, todėl jų priežiūrai reikės skirti daugiau dėmesio.

Projekto partnerio nuotr./IKEA virtuvės interjerai
Projekto partnerio nuotr./IKEA virtuvės interjerai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų