Pagrindinė 2018-ųjų interjero tendencija – vyraujančios turtingos, sodrios spalvos. „Ateinantį sezoną ryškios spalvos bus madingesnės nei pastelinės. Taip pat bus madingos ryškiai geltonos spalvos kombinacijos su žalios citrinos spalva, mėlynos – su oranžine. Rožinė bus kaip niekad efektinga ir populiari interjere. Metalo atspalviai puikiai derės su gilia, sodria raudona. Taigi – ryšku, efektinga, o ne neutralu“, – tvirtina G. Garcia.
Anot specialisčių, ateinančiais metais reikėtų neslėpti knygų – jos gali tapti puikiu interjero akcentu. „Knygos gali būti laikomos ne tik knygų lentynose, bet ir ant komodų, staliukų ir pan. Jos puikiai tiks net virtuvės erdvėje“, – priduria B.Petravičiūtė.
Dar viena ryški tendencija – jūros tematika. „Ateinantį sezoną bus aktualios jūros vandens – žaliai mėlyna – spalva, taip pat – koralo raudona. Ypač madingos bus aštuonkojo figūros“, – teigia G.Garcia.
Dizainerės pastebi, kad 2018-aisiais išliks stiklo burbulų šviestuvų mada. Taip pat madingi liks gėlių raštai, ypatingai – kontrastingų spalvų. Dekoruojant namus, reikėtų nepamiršti ir žalumos – lapinių, vazoninių gėlių – palmių, monsterų ir kt. Taip pat vertinami skirtingų tautų etniniai motyvai, raštai ant pagalvėlių bei kitos interjero tekstilės.
„Jei interjeras rekonstruojamas ir ten yra senų plytų sienų ar detalių – būtinai reikėtų jas palikti, tai – irgi viena iš būsimo sezono tendencijų“, – atkreipia dėmesį B.Petravičiūtė.
Virtuvėje neturi likti baltos spalvos ar nerūdijančio plieno plautuvių, maišytuvų – juos keičia aukso spalvos, granito, betono imitacijos. Visa tai moderniame interjere derinama su betono imitacijos stalviršiu. Taip pat į virtuvės zonas bus įnešama vis daugiau spalvų, dominuos ne šviesūs virtuvės baldai, o priešingai – tamsios spalvos. „Balta, žinoma, klasika, tačiau reikėtų prisiminti, kad egzistuoja ir daugiau spalvų, ypatingai madingų tamsesnių tonų“, – rinktis drąsesnius sprendimus skatina G.Garcia.
Ateinančiais metais G.Garcia ir B.Petravičiūtė rekomenduoja vengti perdirbtos, regeneruotos medienos, kuri dažnai naudojama gaminant industrinio stiliaus baldus. „Nesame prieš industrinį stilių, atkreipiame dėmesį, kad jis turi būti kuriamas iš auteniškų daiktų, o ne dirbtinai sukurtų tokio stiliaus baldų, interjero detalių“, – atkreipia dėmesį B.Petravičiūtė.
Tačiau jei galimybių kardinaliems pokyčiams nėra, pagyvinti namus galima ir pasirenkant teisingus akcentus. „Jaukumo visuomet suteiks zoninis apšvietimas – pastatomi staliniai šviestuvai, toršerai. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir veliūrinių, gėlėtų, raštuotų pagalvėlių, kurias galima keisti net pagal nuotaiką. Taip pat jaukumo erdvei suteikia veidrodžiai, žvakidės, žvakės, kurias gražiai sugrupavus interjeras iškart atgis. Nepamirškite ir gyvų gėlių – kaip jau minėjome, labai madingos palmės bei kiti lapiniai vazoniniai augalai.
Taip pat palinkėtumėme nebijoti eksperimentuoti ir priimti drąsesnius sprendimus renkantis spalvas, baldus, dekoro elementus. Neapsiribokite vien tik ties šviesiais, neutraliais atspalviais. Kai už lango tiek mažai spalvų ir saulės – bent namuose susikurkime spalvingensę, linksmesnę aplinką“, – pažymi G.Garcia.