Anot B.Senkevič, įrengiant būstą nuomai patogu pamėginti įsivaizduoti, koks gali būti būsimas nuomininkas ir kokie jo poreikiai. Į šį klausimą gali padėti atsakyti ir vieta, kur yra būstas – senamiestis ar nuo centro nutolęs rajonas.
„Jeigu tai senamiesčio tipo butas, nedidelio ploto, tai tikėtina, kad ir jo tikslinis nuomininkas bus vidutines ar aukštesnes pajamas gaunantis žmogus. Jam svarbu ne tik būsto estetinis vaizdas, bet ir kokybiškos medžiagos, iš kurių jis įrengtas. Būstai netoli universitetų, kolegijų, mokyklų dažniausiai būna patrauklūs studentams, šeimoms, auginančioms vaikus, todėl daugiau dėmesio verta skirti ilgaamžėms, nenusidėvinčioms medžiagoms“, – 15min aiškino ji.
Be to, ji atkreipia dėmesį, kad būstas, kuriamas nuomai, šiek tiek skiriasi nuo skirto gyventi pačiam. Pavyzdžiui, vieni žmonės mėgsta ryškias spalvas, o kiti – priešingai. Pasirinkę švelnesnes, neutralų koloritą turinčias spalvas, neprašausite ir net padidinsite galimų klientų sąrašą.
„Žinoma, svarbu, kad estetiškas buto vaizdas trauktų akį, tačiau geriau rinktis šviesias, pastelines spalvas arba vieną akcentinę sodresnę ir jokiu būdu neperkrauti interjero įvairiomis tekstūromis ar spalvomis. Juk atsikraustydamas gyventi žmogus dažnai su savimi atsineša ir jam sentimentus keliančius daiktus, todėl tikrai galima palikti erdvės asmeninei kūrybai, nevaržant jo skirtingų paviršių ir spalvų gausa“, – įsitikinusi B.Senkevič.
Apšvietimas
Dizainerės teigimu, daugumai žmonių patinka erdvios, šviesios patalpos. Dėl šios priežasties reikėtų pakankamai dėmesio skirti ir apšvietimui. Tinkamai sudėliojus šviestuvus pagal funkcijas ir erdves galima sukurti lengvą, jaukią, švarią aplinką.
„Siūlyčiau vengti vieno taško, centrinio apšvietimo. Ypač kalbant apie virtuvės ir vonios patalpas, labai patogu, kai virtuvėje yra numatomi bent du šviesos šaltiniai. O dar geriau, kai yra galimybė turėti visus tris: gaminimo erdvei, bendrai apšvietimui ir akcentinį – valgomojo stalo ar nedidelio baro apšvietimą.
Vonioje siūlau turėti ne tik bendrą, bet ir veidrodžio apšvietimą. Svetainėje ar miegamajame papildant bendrą funkcinę šviesą, romantišką nuotaiką galima kurti su toršerais bei mažais šviestuvėliais. Išskaidant šviesos srautus į funkcinius, sukuriamas išbaigtumo jausmas, ir namai atrodo kur kas jaukesni“, – tikino ji.
Medžiagos
Kokias medžiagas naudoti įrengiant butą, kurį ketinate nuomoti? Pačių brangiausių gi nesinori rinktis, o pigiausios atrodys nekaip. Pasak B.Senkevič, reikia ieškoti viduriuko – medžiagos turi būti praktiškos ir ilgaamžės.
Sienas geriau dažyti, nei klijuoti tapetais, nes keičiantis nuomininkams jas galima lengvai perdažyti ir būstas vėl bus kaip naujas.
„Dažnai užsakovai įsivaizduoja, kad grindis galima rinktis mažiau kokybiškas ir pigesnes, tačiau būtent grindys turi didelį estetinį svorį. Idealu, jei jos parenkamos ne tik dailios, bet ir atsparios trinčiai, taip pat nereikalaujančios daug papildomos priežiūros“, – sako ji.
B.Senkevič nepataria rinkti natūralaus medžio alyvuojamų paviršių. O jei jie lakuojami, tuomet verta pagalvoti apie kokybišką, trinčiai itin atsparų laką. Ji rekomenduoja rinktis PVC ar kokybišką laminuotą grindų dangą, nes jos atsparesnės dėvėjimuisi.
„Į grindų pasirinkimą svarbu atkreipti dėmesį, norint išvengti papildomų neplanuotų išlaidų. Nuomojamuose butuose dažnai gali būti neatsargiai stumdomi baldai ar netgi atsirasti žymės nuo aukštakulnių batelių bei kitų aštrių daiktų“, – pasakojo ji.
Baldai
O kokie turėtų būti baldai? B.Senkevič mano, kad jie turi būti praktiški ir talpūs. Jeigu bute yra pakankamai vietos, galima įrengti drabužinę ar sandėliavimo patalpą.
„Tačiau jeigu butas yra kompaktiškas – sandėliavimui verta suprojektuoti erdvią spintą, kurioje būtų galima paslėpti buitinę įrangą, pavyzdžiui, skalbyklę-džiovyklę ar dulkių siurblį“, – aiškino ji.
Dizainerės teigimu, įrengiant virtuvę, spinteles taip pat geriau planuoti talpias. Ji rekomenduoja jas projektuoti iki pat lubų – tam, kad neliktų tuščių erdvių, kuriose kaupiasi dulkės.
„Kalbant apie buitinę techniką svarbu paminėti, kad visuomet nuomininkams butas bus patrauklesnis, jeigu jame bus ne tik įprasta įranga, bet ir indaplovė bei skalbyklė-džiovyklė. Žinoma, tiek renkantis buitinę techniką, tiek korpusinių baldų paviršius visada svarbu atkreipti dėmesį į jų patvarumą ir ilgaamžiškumą, nes reguliariai keičiantis gyventojams tiek paviršiai, tiek įranga yra naudojama intensyviau bei dėvisi greičiau“, – patirtimi dalijosi B.Senkevič.