– Kaip nusprendėte kurti tokių spalvų, medžiagų koncepciją šiam kotedžui?
– Kūrybos procesas prasideda su užsakovais aptariant įsivaizduojamą viziją (nori šviesaus ar tamsaus interjero, kontrastingo ar ramaus, ryškesnio ar neutralaus ir pan.) ir įvertinus, ką diktuoja pačios patalpos (ar šviesos daug, ar mažai, erdvės mažos, ar didelės ir t. t.). Pasitarę supratome, kad rengsime šviesius, modernius, lengvumo jausmą keliančius namus su žaismingais, jaunatviškais akcentais. Šiame interjere neutrali aplinka ir joje žaidžiantys gaivių, ryškių spalvų akcentai kuria ramios ir kartu šiuolaikiškos namų aplinkos įspūdį.
– Interjere derinote skirtingus raštus, baldų formas. Kas tai lėmė? Ar nebuvo sunku rasti įdomių, tačiau tarpusavyje derančių formų?
– Bendra interjero nuotaika – šviesi ir lengva, tačiau jaunos šeimos namams rūpėjo suteikti išskirtinumo ir žaismingumo. Interjero pagrindui pasirinkti neutralūs pilki ir balti tonai, juodi akcentai bei natūralios medžio ir betono apdailos medžiagos. Šie sprendimai suteikė laisvę žaisti ryškesniais baldais ir tekstile. Spalvota sofa, užuolaidos, kėdės, pagalvėlės ir kiti akcentai kuria erdvėje modernumo ir jaunatviškumo nuotaiką.
Virtuvės ir svetainės zonas jungia nemažas valgomojo stalas su skirtingų formų ir spalvų kėdėmis. Būtent šis sprendimas teikia erdvei daugiausia žaismo bei spalvingumo. Surinkti skirtingas kėdes atrodo lengva užduotis, tačiau jų stilius, forma ir atspalviai turi derėti tarpusavyje, „susikalbėti“. Taigi reikėjo rasti stiliaus vientisumo išraišką.
– Ar susidūrėte su sunkumais kurdama, rengdama interjerą?
– Pagal būsto planą virtuvės-valgomojo zona yra gana didelė. Taigi, norint racionaliai panaudoti visą turimą vietą, suprojektuota didelė virtuvė (baldai), joje įrengtos ir ūkio reikmenų sandėliavimo spintos. Iškilo poreikis skaidyti šių baldų tūrius, kad nebūtų ypač masyvūs ir neužgožtų erdvės. Nuspręsta sandėliuoti skirtą baldų dalį (spintas per visą sieną iki lubų) atskirti nuo virtuvės dalies ir ją daryti šviesią, kad susilietų su sienomis. Taip šią zoną akys priima labiau kaip erdvės tąsą, o ne kaip baldo tūrį.
Taip pat reikėjo spręsti, ką įrengti po aukštesniuoju monolitinių laiptų maršu: buvo galima didinti WC patalpą, tačiau pasirinkta įrengti papildomą patalpėlę lauko drabužiams vietoj tradicinės spintos, hole prie įėjimo. Holo neapkrovėme masyviais baldais: jame pastatėme tik komodą su sėdimąja vieta.
– Kuo jums šis būstas išskirtinis? Gal integravote naujas sistemas, kurių dar nebuvote bandžiusi?
– Man kiekvienas interjeras tampa išskirtiniu, nes nėra namų, kuriuose nebūčiai išbandžiusi kažko nauja. Šį kartą buvo smagu derinti skirtingų formų ir spalvų baldus, panaudoti ne tik horizontalius, bet ir vertikalius dvipusius įgilintus baldinių durelių atidarymo profilius virtuvėje.
Išskirtiniai metaliniai laiptų turėklai: pagal mano projektą ploni vertikalūs statramsčiai turėjo jungtis tik porankiu viršuje, o apačioje būti laisvi ir pritvirtinti atskirai. Tai buvo iššūkis tiek gamintojams, tiek montuotojams, tačiau žinios ir gera komanda kūrybos įgyvendinimo procese yra svarbiausia. Labai džiaugiuosi turinti puikią komandą. Manau, neegzistuoja – „taip neįmanoma“, būna tik – „nemokam“ arba, blogiausiu atveju, – „bus nepigu“.
– Ar kurdama interjerą sekėte tendencijomis?
– Specialiai tendencijomis nesivadovauju. Tačiau, manau, pasąmonėje jos visada kirba, nes naujienomis nuolat domiuosi, taigi, natūralu, kad kažką atkartoju ir kūryboje. Kurdama pirmenybę teikiu ilgaamžiams, o ne madingiems sprendimams, nes jie mažiau pavaldūs laikui. Todėl interjero pagrindui visada siūlau natūralias ir neutralias medžiagas bei spalvas, o išskirtinį charakterį galima sukurti lengvai pakeičiamais akcentais. Taip pat visada atsižvelgiu į kliento pageidavimus, taigi rezultatas yra visus džiuginantis bendrų diskusijų vaisius.