„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klasikinio stiliaus butas Užupyje, tapęs maloniu iššūkiu interjero dizainerei

Užupis, angelo skulptūra, dailės galerija – regis, gražesnės vietos būstui ir būti negali. Dizainerė Kristina Grybaitė pasakoja, kad šis 44 kv. m ploto klasikinio stiliaus butas sostinės bohemos centre – lyg užsispyręs vaikas, kurį pavyko sutramdyti didžiule meile ir puošniais elementais.
Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Klasikinio stiliaus butas Užupyje / Leono Garbačausko nuotr.

Pasak interjero autorės K.Grybaitės, pamačius užsakovų atsiųstus brėžinius, iškart supratusi – šis projektas bus tikrai įdomus. Pagrindinis iššūkis čia buvo protingai paskirstyti erdvę: kur bus vonia, kur – miegamasis, o kur – svetainė. O ir lengva padaryti tai nebuvo, mat bute – tik du langai.

„Jau projektuojant pamaniau, kad visai gera idėja virtuvės ir svetainės zonas padaryti bendras, o miegamąjį – atskirą ir jaukų kambarį. Ir nors miegamasis yra be lango – viskas padaryta taip, kad su vėdinimo įmontavimu nekilo problemų. Taip pat interjeras yra sukurtas būtent stengiantis nesukelti klaustrofobijos jausmo būsto gyventojams – miegamojo erdvė atrodo erdvi ir šviesi“, – teigė K.Grybaitė.

Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje

Dizainerės braižas – puošnūs interjerai. Dėl to šiame bute esantys baldai projektuoti ir pagaminti su raižiniais ir puošybos elementais.

Vonios kambarys šiame būste irgi ypatingas – jame sumontuotas tiek dušas, tiek vonia. Tokį sprendimą leido priimti padidintas vonios plotas.

Siekiant išvengti būsimo galvos skausmo dėl vietos trūkumo buitinėms priemonėms, dizainerė pataria iš karto apgalvoti sandėliavimo klausimą. Pavyzdžiui, vietą virš unitazo ji skyrė ne kam kitam, o toms buities priemonėms, kurias galima rasti pas visus. O virš kriauklės – įmontuota rankų darbo spintelė su integruotu veidrodžiu bei apšvietimu.

„Ši vieta – būtent damoms. O kurgi kitur pasidėti tuos moteriškus kosmetikos produktus, kad būtų tvarkinga?“ – šypteli Kristina ir priduria, kad vieta – užslėpta, bet atrodo itin puošniai.

Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje

Prieškambaryje interjero dizainerė suprojektavo ornamentais puoštą spintą, o pačią erdvę padidino rombo formos veidrodžiais. Greta įrengtas minkštasuolis su vieta batams.

Nors gali atrodyti, kad tokio dydžio bute valgomojo būti ir negali – interjero dizainerė įmontavo rankų darbo stalą su išskleidimo funkcija, tad galima drąsiai pietauti ir su didesne kompanija.

Pats puošniausias baldas bute – virtuvės komplektas. Jo stalviršis puoštas granitu, raižiniais bei įmontuotomis detalėmis. Virtuvės zonoje taip pat yra dujų katilas, bet jis yra nematomas – įmontuotas „slaptai“. Taip pat yra ir skalbimo mašina.

Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje

Žiūrint į patį virtuvės komplektą galima numanyti, kad bus daug buities prietaisų, tad šio interjero dizainerė nusprendė sumontuoti kelias indaujas šalia sofos.

„Galbūt ir norisi didesnio lengvumo, bet praktiškiems juk vis tiek reikia būti. Vieta padėti visiems virtuvėms daiktams – tikrai reikalinga, juolab kad tai nesudarys sunkumo jausmo erdvėje“, – sakė K.Grybaitė.

Žinoma – kaipgi be papildomų problemų, kurios iškart tampa naujais iššūkiais?

„Tikriausiai didžiausias galvos skausmas buvo būsto lubos – tiek jas projektuojant, tiek ir įgyvendinant projektą: jos – nelygios, kampuotos. O pačios padarytos iš gipskartonio medžiagos ir įtempiamos, tad buvo vargo. Bet mums pavyko!“ – su šypsena prisiminimais dalijasi Kristina.

Grindų dangai interjero dizainerė pasirinko ąžuolinį parketą bei plyteles.

„Šio buto plytelės labai įdomios ir puoštos raštais. Labai tinka būsto dvasiai. Jomis puošta ir Pakruojo dvaro vonia. Juk ne be reikalo sakoma, kad kai kurie sprendimai – tikrai ilgaamžiai“, – tikina K.Grybaitė.

Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje
Leono Garbačausko nuotr./Klasikinio stiliaus butas Užupyje

Kaip ir ne kartą interjero dizainerė yra minėjusi – kiekviename projekte būna istorijų. Šis kartas – ne išimtis.

„Šis interjeras – lyg neklaužada vaikas, nes pareikalavo daug kantrybės, supratingumo ir įsiklausymo į vienas kitą. Kaip tik pažiūrėsi iš šono, matysi – tinka ar netinka, patinka ar ne. Bet jei nesi to daręs – nesuprasi, kiek iš tikrųjų šis darbas reikalauja. Vieną yra projektuoti būstą, o kitą – jį realizuoti. Labai pasiseka, jei viskas vyksta sklandžiai ir pagal planą.

Bet būna ir taip, kad kartais sutinki žmonių su išankstine nuomone apie interjero dizainerius – o tada reikia mokėti ir laviruoti, ir apžaisti, ir atlikti savo darbą. Bet juk svarbiausia tai, kaip žiūri į situaciją, ar ne? Mano pozityvumas visada liejasi per kraštus, tik kartais būna kiek apmaudu, kai dar atsiranda manančių, kad dizaineris yra viskas – ir konstruktorius, ir grožio kūrėjas, ir tą grožį realizuojantis žmogus. Tad jei manote, kad norint įsirengti gražius namus jums reikia interjero dizainerio – nepamirškite ir konstruktoriaus, kuris prie šio grožio prisidės ir papildomai“, – sako interjero dizainerė Kristina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų