Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lofto interjerą kūręs dizaineris jį lygina su namo statybomis

Lofto Vilniuje, Antakalnio rajone, interjero įrengimas neapsiribojo apdailos darbais ir baldų projektavimu bei parinkimu, o buvo panašesnis į nedidelio namo statybas.
Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone
Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone / Leono Garbačausko nuotr.
Temos: 1 Interjeras

Interjero autorius dizaineris Eugenijus Byčenkovas sako, kad šio lofto projektas jam buvo nemenkas iššūkis, nes visi sprendimai buvo nestandartiniai.

„Prieš pradėdami projektuoti, turėjome tik 50 kv. m dydžio patalpą su 4,6 m aukščio lubomis. Suplanavus loftą, pirmame aukšte atsirado prieškambaris su drabužine, tualetu, skalbykla ir į bendrą erdvę sujungta virtuve, svetaine bei valgomuoju. Antrame aukšte įrengti du miegamieji kambariai ir sanitarinis mazgas“, – sako E.Byčenkovas.

Beje, svetainėje architektas paliko aukštas lubas, kad dar labiau pabrėžtų šią erdvę kaip pagrindinę.

Leono Garbačausko nuotr./Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone
Leono Garbačausko nuotr./Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone

Vienas iš tikslų buvo sukurti švarią vientisą erdvę, kurią papildytų būsimų gyventojų individualumas. Todėl lofte naudojamos tik kelios tos pačios medžiagos ir spalvos: natūralaus medžio faktūra ir pieniškai balta sienų spalva, kuri susijungia su keramzitbetonio blokelių sienos pilkumu ir sušildo grubias pastato konstrukcijų linijas.

Kad neperkrautų interjero spalvomis, architektas naudojo kelias medžiagų rūšis ir spalvas. Grindys, baldai ir durys – natūralaus medžio faktūros, sienos, baldai – baltos spalvos variacijų. Interjere daug stiklo, veidrodinių paviršių, kurie be savo pagrindinės paskirties – atspindėti, taip pat atlieka ir optines apgaulės vaidmenį vizualiai padidindami erdvę.

Nemenką vaidmenį šiame projekte atliko stiklas, kuris naudotas vietoje laiptų turėklo – taip laiptinė tapo šviesi. Iš svetainės pusės nepermatomi veidrodiniai paviršiai saugo gyventojų privatumą, o iš vidaus – viskas puikiai matyti, išlieka didelės erdvės įspūdis.

Leono Garbačausko nuotr./Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone
Leono Garbačausko nuotr./Lofto interjeras Antakalnio mikrorajone

Stiklas panaudotas ir virtuvėje tarp stalviršio bei spintelių, taip į virtuvę „įsileidžiama“ betono blokelių siena.

Pasak E. Byčenkovo, jam teko ne tik sukurti interjerą, bet ir įrengti dujų, elektros bei vandentiekio įvadus, ventiliaciją. Architektas taip pat apšiltino pertvaras, įrengė naujų, antresolę, laiptus, pakeitė senus langus, iš naujo betonavo grindis, suremontavo stogą, nes loftas paskutiniame pastato aukšte.

„Daug laiko užėmė suprojektuoti ir įrengti reikalingas komunikacijas bei konstrukcijas taip, kad jų nesimatytų. Pirmame aukšte įrengtas grindų šildymas, todėl pavyko išvengti ant sienų kabančių radiatorių. Ant grindų paklota kamštinė grindų danga, kuri nebijo drėgmės ir yra labai maloni vaikščioti. Dėl dangos vientisumo taip pat išvengta nepageidaujamų sujungimų ir perėjimų, o tai vizualiai didina erdvę“, – pasakoja jis.

Autorius sako, kad šiame lofte persipina keli stiliai – industrinis-minimalistinis ir skandinaviškas.

Šio 80 kv. m ploto lofto įrengimas kainavo apie 40 tūkst. eurų, bet didžiąją dalį sąmatos sudarė ne interjero sprendimai, o statybos darbai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?