Londono Herne Hillo rajone stovi retas XX a. ketvirtojo dešimtmečio art deco stiliaus namas.
Jis žavi viskuo, kas susiję su trisdešimtuoju dešimtmečiu – nuo neįprasto eksterjero dizaino iki nuostabaus žalio vonios kambario.
Manoma, kad visoje šalyje yra likę vos du tokie namai, kuriame rastumėte tokį vonios kambarį.
Šiais metais namas pirmą kartą per 60 metų pateko į rinką po to, kai mirė jo savininkai.
Vasario mėnesį jis buvo parduotas už 1,6 mln. svarų sterlingų, o tada ėmė sklisti gandai, kad naujasis savininkas, vystytojas, planuoja pastatą nugriauti.
„The C20 Society“ nusprendė imtis veiksmų ir pateikė paraišką, kad jis nebūtų nugriautas.
Pasiūlymas buvo sėkmingas: dabar namas įtrauktas į II laipsnio sąrašą, o „Istorinė Anglija“, atsakinga už istorinius šalies pastatus, pažymėjo, koks ypatingas jis yra.
„Tai nuostabus išlikęs statinys, kuris mus nukelia į XX a. trečiojo dešimtmečio architektūrinius idealus, kai orus paprastumas buvo labiau mėgstamas nei perdėtas puošnumas“, – pastebi įstaigos atstovas spaudai.
„Dabar pripažinta šio pastato svarba, todėl ateityje bus galima veiksmingai valdyti bet kokius pokyčius, kad pastatas galėtų funkcionuoti kaip šiuolaikinis namas ir išsaugotų savo ypatingą charakterį“, – pridūrė jis.
Visa tai reiškia, kad namas pripažintas istoriškai svarbiu.
Tai reiškia, kad jam suteikta apsauga nuo nugriovimo. Bet kuriam savininkui ar vystytojui reikės įveikti nemažai kliūčių, kad galėtų atlikti esminius pakeitimus.
Manoma, kad namą 1935 m. pastatė du vietos statytojai Cyril ir Stanley Morrell, bendradarbiaudami su architektais Leslie Kemp ir Frederick Tasker.
Jis sukurtas pagal architektų 1934 m. „Daily Mail Ideal Home“ parodoje laimėjusį projektą, kuris buvo eksponuojamas aplinkoje, pavadintoje „Rytojaus kaimas“, ir yra tik vienas iš dviejų (kitas – Bromlyje) žinomų pavyzdžių, kurie iš tikrųjų buvo pastatyti Jungtinėje Karalystėje.