Žavioji eklektika: kaip suderinti skirtingus baldus?

Eklektika interjere – tai skirtingų, vienas kitam prieštaringų stilių komponentų derinimas tarpusavyje. Susikurti eklektišką, bet skoningą aplinką nėra labai paprasta. Galbūt dėl to tam ryžtasi nedaugelis. Vis dėlto kryptingai apgalvojant kiekvieną detalę, spalvą ir formą, galima sukurti kontrastingą, dėmesį atkreipiantį, savitą, tačiau taip pat – jaukų, maloniai nuteikiantį būsto interjerą.
„Tauras“ interjere
„Tauras“ interjere / Projekto partnerio nuotr.
Temos: 2 Interjeras Baldai

Laikantis esminių dizaino elementų, baldų komponavimo gairių, tarpusavyje gali būti nesunkiai suderinti šiuolaikinio dizaino ir klasikos, grafiniais elementais papildyti modernūs baldai. Siūlome siekiant tokio tikslo pasinaudoti keliais patarimais.

Kertinė taisyklė – apgalvotos medžiagos, dizainas

Vientiso, gana griežto stiliaus interjeras daugeliui pamažu ima kelti nuobodį, tad pradedama ieškoti būdų, kaip jį būtų galima pagyvinti, suteikti jam daugiau žaismingumo, gyvybingumo. Populiarūs balti ir pilki atspalviai aplinką dažnai paverčia nykia, kone sterilia, todėl žvilgsnis vis dažniau krypsta į išskirtinius interjero elementus – šviestuvus, užuolaidas, sienų dekoracijas, modernius ar atvirkščiai – senovinius baldus.

Eklektika gali pasižymėti ne tik specifinė kompozicija, bet ir patys baldai. Puikus pavyzdys – fotelis, pagamintas derinant itin skirtingas medžiagas: odinį apmušalą, itin minkštą sėdimąją dalį, metalinį karkasą ir kojeles. Panašų įspūdį gali palikti staliukas metalinėmis kojomis ir mediniu viršumi arba oda, audiniu aptrauktu pagrindu ir stikliniu tamsiu viršumi.

Projekto partnerio nuotr./„Lord“ fotelis
Projekto partnerio nuotr./„Lord“ fotelis

Žinoma, didžiausią įspūdį paprastai palieka derinimo sprendimai. Pavyzdžiui, minėtos kompozicijos odinis fotelis gali būti derinamas su audiniu aptraukta sofa ar didžiuliu minkštuoju kampu. Tinka ir kiti minkšti modernūs baldai – pufai, sofos-lovos. Jų spalva gali kardinaliai skirtis. Pasirinkti galima ne tik vienspalvį, bet ir raštuotą, grafikos elementais puoštą, dryžuotą audinį.

Eklektikos efektą galima sukurti ir derinant kailines, kontrastingų spalvų pagalvėles, odinius, velvetinius baldų apmušalus. Tokią kompoziciją gali puikiai papildyti ir kiti stiprūs stiliaus motyvai. Eklektikos įspūdį paliktų sodrios ar tamsios spalvos tolygios sienos, gėlėtas ar dryžuotas kilimas, klasika dvelkiančios medinės grindys ir šviestuvai. Jei derinys atrodo itin sunkus, sienas galima dažyti neutraliais tonais – pilkais, rudais.Vis dėlto visus elementus reikėtų atsirinkti kruopščiai, apgalvotai. Nors eklektika pasižymi kūrybine laisve, kontrastingumu, čia taip pat verta vengti chaotiškumo.

Projekto partnerio nuotr./Kampas „Luka“
Projekto partnerio nuotr./Kampas „Luka“

Harmoningam, jaukiam rezultatui – dėmesys detalėms

Modernūs baldai šiandien išsiskiria ne tik funkcionalumu, bet ir išskirtinėmis formomis, plačiomis pritaikymo galimybėmis. Vis dėlto nemažai žmonių baiminasi, jog nesugebės modernių baldų pritaikyti jau pradėtame kurti eklektiškame interjere.

Projekto partnerio nuotr./„Tauras“ fotelis
Projekto partnerio nuotr./„Tauras“ fotelis

Žemiau – keli patarimai, kaip ir ką derinti, kad eklektika nevirstų dėmesį blaškančia stilistine netvarka:

  • Pirmiausia – išsirinkite kompozicijos centrą. Nors eklektika grindžiama kūrybiškumu ir nestandartiniais baldų derinimo sprendimais, patalpose būtini tam tikri akcentai. Jais gali tapti ryškiaspalviai modernūs baldai, gausiai dekoruota siena ar židinys.
  • Saikinga spalvų paletė – būtina, jei norite išlaikyti stilistinę harmoniją. Geriausia apsiriboti 3–5 skirtingomis spalvomis. Daugiau spalvų gali paversti kambarį pernelyg margu, o tokia aplinka neleis nei atsipalaiduoti, nei susikaupti. Nepamirškite, kad interjeras turi būti ne tik gražus, bet ir praktiškas, atitinkantis patalpos paskirtį.
  • Venkite pernelyg plačios raštų įvairovės. Jei baldų apmušalai – ryškūs ir atkreipiantys dėmesį, sienų dekoracijos ir langų uždangos turėtų būti subtilios, lengvos. Spalvingi baldai – galimybė suteikti patalpai daugiau išraiškingumo, žaismingumo, tačiau ir eklektika reikalauja saiko.
  • Modernūs baldai su klasikiniais elementais gali itin praversti kuriant išskirtinę kompoziciją. Šiuo atveju naudinga derinti ne tik spalvas ar formas, bet ir tekstūras. Vienas iš variantų – atsikartojantys medienos raštai, atspalviai arba audinio tekstūra.
  • Pasirinkus vienspalvius, tačiau skirtingų stilių baldus, interjerą dar pagyvinti gali nuotraukų kompozicija ant sienos ar įmantrios formos, išskirtinio dydžio šviestuvas.

Eklektika leidžia į interjero formavimą pažvelgti kūrybingiau, vengiant stereotipų ir pasenusių interjero komponavimo standartų. Tarpusavyje suderinti galima viską – nuo klasikos iki ekspresionizmo. Apgalvotai suformuota eklektika namus gali paversti jaukiais, žaismingais, o svarbiausia – išsiskiriančiais savitumu ir originalumu. Tereikia išdrįsti eksperimentuoti ir derinti tai, kas atrodo nesusiejama.

Parengta remiantis „Magrės baldai“ informacija“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai