„Mano klientai prieš dvejus metus sudarė namo su žemės sklypu preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį bei sumokėjo avansą, kuris, beje, su visais papildomais pamokėjimais, lygus 50 proc. viso namo kainos“, – rašė G.Semionovė.
Kodėl taip daug?
„Todėl, kad klientai buvo apgaudinėjami, kad kuo greičiau jie sumokės pinigų, tuo greičiau namas bus baigtas, priduotas ir jie galės ten švęsti Kalėdas“, – teigė advokatė.
Deja, pasak jos, įmonė, jau sudarydama preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį su klientais, akivaizdžiai buvo nemoki – skolos gerokai viršijo turimą turtą.
„Apgaudinėjami klientai vis vesdavo pinigų įmonei, kuri ne tik nevykdė statybų, bet pinigus pervedė į ofšorines sąskaitas. Prieš pat Kalėdas įmonei iškelta nemokumo byla. Ją iniciavo Valstybinė mokesčių inspekcija“, – pasakojo G.Semionovė.
Anot jos, klientai sumokėjo didžiulį avansą – beveik 100 tūkst. eurų ir neteko svajonių namo.
„Kodėl sakau, kad neteko? Nes bankroto procese pirmoje kreditorių eilėje stovi hipotekos turėtojai, darbuotojai, valstybė, o mokėdami TIK avansą, jūs nuosavybės teisės į nekilnojamąjį turtą neįgyjate“, – įspėjo ji.
„Vis dėlto netampykite liūto už ūsų. Nedarykite tokių klaidų ir prieš pasirašydami preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, pasitikrinkite, ką ir su kuo pasirašote. Nemokėkite pinigų tik todėl, kad jūsų prašo. Atminkite, kad bet koks termino praleidimas jau yra „raudona vėliavėlė“, – pridėjo advokatė.