Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
11 04

Konfliktas dėl dešiniojo Neries kranto Vilniuje negęsta: įvertino savivaldybę į teismą padavusio vystytojo veiksmus

Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę dangoraižiai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą“ – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, savivaldybė užsimojo atnaujinti jos formavimo gaires. Tačiau, kaip anksčiau skelbė 15min, prieš tokius Vilniaus savivaldybės planus riboti aukštingumą sostinės dangoraižių rajone sukilo nekilnojamojo turto įmonės. „Inreal“ dėl to net kreipėsi ir į teismą. Dabar dėl situacijos žodį tarė ir Vilniaus regioninės architektūros taryba.
Krokuvos g. 24 ir 26
Krokuvos g. 24 ir 26 / Citify.eu iliustr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Konfliktas dėl dešiniojo Neries kranto Vilniuje įsisiūbuoja: NT įmonės savivaldybei grasina teismais

„Inreal“ šioje miesto dalyje, o tiksliau Krokuvos g. 24 ir 26, ketina statyti apie 10 tūkst. kv. m bendro ploto multifunkcinį kompleksą. Jos paskelbtame architektūriniame konkurse nugalėjo studijos HEIMA darbas, tačiau judėti toliau įmonė negali.

„Inreal“ grupės vadovas Andrius Anusauskas 15min patvirtino, kad įmonė yra pateikusi skundą Vilniaus regiono administraciniam teismui šių metų vasario mėnesį, tačiau posėdis nėra paskirtas iki šiol.

„Situacija tokia, kad rengėme detalųjį planą nuo 2023 m. sausio mėn. Tų metų lapkritį kreipėmės į savivaldybę su prašymu pritarti sprendiniams ir pereiti į viešinimo etapą, tačiau negavome pritarimo tiems sprendiniams dėl keleto priežasčių, kurių viena buvo ta, kad šiuo metu rengiama Vilniaus architektūrinės kalvos koncepcijos peržiūra (vadinamosios gairės – aut.)“, – nurodė A.Anusauskas.

„Inreal“ nuotr./„Inreal“ grupės vadovas Andrius Anusauskas
„Inreal“ nuotr./„Inreal“ grupės vadovas Andrius Anusauskas

„Architektūrinės kalvos“ formavimo gairės numato, kaip toliau turėtų plėtotis dangoraižių rajonas dešiniajame Neries krante.

Gairėse akcentuojamas poreikis valdyti aukštybinės statybos procesus, prioritetą teikiant Vilniaus senamiesčio unikalumui. Taip pat siekiama, kad architektūrinė kalva darniai įsilietų į Vilniaus centrinės dalies miestovaizdį ir nuosaikiai jį papildytų šiuolaikiškais architektūriniais kompleksais.

A.Anusauskas taip pat pabrėžė, kad šios gairės nėra teritorijų planavimo dokumentas, todėl, įmonės nuomone, įtakos jis neturėtų daryti – tačiau savivaldybė mano kitaip.

Dabar dėl to pasisakė ir Vilniaus regioninės architektūros taryba (RAT).

Be to, Vilniaus RAT įvertino „Inreal“ pateiktą architektūrinio konkurso laimėtojo darbą ir detaliojo plano sprendinius ir įvertino juos palankiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau