M.Lingė: dabar pirmenybė bus naujai NT apmokestinimo tvarkai

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mindaugas Lingė sako, kad valdantiesiems konservatoriams, liberalams ir „laisviečiams“ koalicinės taryboje nutarus neskubėti mokesčių reformos Seime tvirtinti šiais metais, įstatymų pataisų svarstymas nestos, tik vyks lėčiau, o pirmenybė ir dagiau dėmesio bus teikiama nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pertvarkai.
Mindaugas Lingė
Mindaugas Lingė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Judėsime nebe tokiu tempu, kokį buvome suplanavę ir kokio reikėtų. Bet pats procesas nestos. Diskusinių momentų kylą dėl gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Koalicijos partneriams reikia daugiau išsigryninti, ne visi pasiūlymai dar registruoti. Reikia, nevadinčiau to pauze, bet kažkokio darbinio formato, kad galėtume ne viešumoje epitetais įvairiai reikšti vertinimus ką galvojame apie pakeitimus, o konstruktyviau padirbti“, – po valdančių konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinės tarybos posėdžio trečiadienį BNS sakė komiteto pirmininkas.

M.Lingės teigimu, dėl kitokio sprendimo dėl mokesčių reformos koalicijos vadovybė negalėjo priimti, nes judėti toliau trukdo nesutarimai: „Šiai dienai mes koalicijos balsų neturėtume“.

Pasak jo, komitetas dabar imsis siūlymų dėl kitokio NT mokesčio modelio.

„Dėmesys siūlysime, kad persikeltų į NT įstatymą. (...) Ne tiek jis daug turi diskusinių momentų. Kalba eina apie jo formą pačią struktūrą, modelį. Manau, kad jis (įstatymo projektas – BNS) galėtų judėti. Pavykus susitarti, būtų galima imtis ir Pelno mokesčio, o GPM-as... ar jis pakeliui prisijungtų, ar jam reikėtų ir kitos Seimo sesijos, priklausytų nuo to, kaip sklandžiai ir būtų to nusiteikimo ieškoti kompromisų“, – tvirtino M.Lingė.

Jo teigimu, dėl NT mokesčio bus iš naujo tariamasi su savivalda, kad mokestis „duotų norimą rezultatą“.

Komiteto vadovas norėtų, kad Seimas dėl bent šio įstatymo apsispręstų dar šiemet.

Pasak jo, NT mokesčio svarstymo bus imamasi, nes nuo jo priklauso Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų skyrimas Lietuvai.

M.Lingės teigimu, pataisų dėl GPM pokyčių svarstymai bus pristabdyti ir vyks paraleliai.

„Jeigu viską darytume tik su GPM, tai mes dar labai ištęstume laiką, gali svarstymai vykti paraleliai, kol koalicijos partneriai apsispręs dėl siūlymų apimties. Dėl jų, matyt, ir vyks pagrindinės diskusijos koalicijoje“, – kalbėjo komiteto vadovas.

M.Lingės teigimu, dėl reformos įstatymų dabar tereikia politinės valios, nes su .

„Norime, kad turėtume sprendimus ir turėtume sprendimus kaip įmanoma tokius, na, koalicijos rėmuose. Gali ambicijos lygis dėl to koreguotis, bet tai ne tik veikia ekonominiai ar finansiniai argumentai, bet ir politiniai yra svarbūs, kad (reforma vykdoma – BNS) ne buldozeriu ar primesta valia“, – kalbėjo M.Lingė.

„Jeigu norime to (politinio – BNS) sutarimo, (...) reikia pasižiūrėti, kiek ta vizija (dėl mokesčių pertvarkos – BNS) yra reali, kiek įkandama ir aprėpiama, nes pertvarka būtina, nes sprendimų dėl jos klausimas yra ateities klausimas. Ta politinė valia turi subręsti“, – pridūrė parlamentaras.

M.Lingė be kita ko prabrėžė, kad metų biudžetas formuojamas taip, kad su mokesčių reforma nebūtų jokių sąsajų: „Jie nėra surišti“.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė anksčiau sakė, kad mokesčių reformai Seime įstrigus, Briuselis sustabdytų pervedimus Lietuvai iš RRF plano, o neišmokėtų lėšų suma būtų kur kas didesnė negu dabar sulaikyti 26 mln. eurų.

Pasak G.Skaistės, lėšų „įšaldymo terminas yra nuo balandžio 28-osios plius šeši mėnesiai“. Per tą laiką, ministrės teigimu, reikia priimti kai kurių mokesčių pataisų įstatymus.

Vieną iš jų – „žaliųjų“ akcizų paketą – Seimas jau priėmė gegužę, dar liko priimti NT mokesčio pataisas. Jei šiuos įsipareigojimus Lietuva įvykdys, sulaikytą 26 mln. eurų sumą Vyriausybė gautų kitų metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai