15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Naujo Šiaulių kalėjimo statybai ieškoma privataus partnerio

Lietuvos kalėjimų tarnyba ieško privataus partnerio statyti naują Šiaulių kalėjimą. Paraiškų iš galimų kandidatų laukiama iki šių metų birželio 12 dienos, rašoma Lietuvos kalėjimų tarnybos pranešime spaudai.
Šiaulių kalėjimas
Šiaulių kalėjimas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė šio projekto įgyvendinimui viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu pritarė pernai. Iš Šiaulių miesto centro į rajoną iškeliamą kalėjimą planuojama atidaryti 2028 metais. Privataus subjekto atranka bus vykdoma konkurencinio dialogo būdu. Tikimasi, kad naujoji įkalinimo įstaiga bus gerasis viešojo ir privataus sektorių partnerystės pavyzdys.

Pasak Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus Virginijaus Kulikausko, naujojo Šiaulių kalėjimo statybos – reikšmingas žingsnis bausmių vykdymo sistemoje, nes tai būtų pirmoji naujai statoma įkalinimo įstaiga nepriklausomoje Lietuvoje.

„Nauji pastatai ir infrastruktūra pakeis vieno seniausių kalėjimų Lietuvoje – šiuo metu jau 111 metų skaičiuojančio Šiaulių kalėjimo – poreikį.

Pastarąjį atnaujinti, pritaikyti šiuolaikinės laisvės atėmimo įstaigos, jos darbuotojų ir kalinamųjų poreikiams sudėtinga, pastatų renovaciją riboja reikalavimai paveldo vertybėms. Šiuolaikiškas kalėjimas ženkliai pagerins nuteistųjų laikymo ir pareigūnų darbo sąlygas bei sudarys galimybes užtikrinti veiksmingą resocializaciją”, – sako V.Kulikauskas.

Planuojama, kad naujasis pastatas iškils per trejus metus, o paslaugų teikimo trukmė – dvylika metų. Investicijų projekte įvertinta pradinė investicijų vertė kartu su privataus ir viešojo subjekto rizikomis siekia 47,49 mln. eurų su PVM. Pastatų kompleksas leis sutaupyti neergonomiško turto valdymui šiuo metu skiriamas lėšas, užtikrinti efektyvų darbo organizavimą bei patogų paslaugų teikimą.

Privačiam subjektui bus perduodamos statinių projektavimo, statybos ir įrengimo darbai, statinių administravimas, jų priežiūra bei atliekų tvarkymo paslaugos. Projekto įgyvendinimo metu bus sukuriamas laisvės atėmimo įstaigos infrastruktūrinis kompleksas su 400 vietų nuteistiesiems ir 216 darbo vietų darbuotojams.

Infrastruktūra apims visus būtinus tokio tipo infrastruktūrai elementus – numatoma, kad kompleksą sudarys kontrolės ir praleidimo punkto korpusas, administracinis-aptarnavimo korpusas, užimtumo korpusas, režimo korpusas, katilinė, kurių bendras patalpų plotas sieks daugiau nei 16 tūkst. kv. m.

Įgyvendinant projektą bus siekiama, kad privatus partneris pasidalytų savo profesinėmis žiniomis ir vadybos įgūdžiais, inovatyviu požiūriu, didesniu efektyvumu ir rezultatyvumu vystant infrastruktūrą.

VPSP projektui pristatyti buvo surengta rinkos konsultacija CVP IS priemonėmis bei dvejos nuotolinės viešosios konsultacijos, kurios buvo skirtos potencialiems investuotojams pristatyti projektą bei pirkimo dokumentus.

Viešojo pirkimo procedūra „Šiaulių tardymo izoliatoriaus iškėlimas iš miesto centrinės dalies į Šiaulių r. sav., Ginkūnų sen., Malavėniukų k.“ privačiam investuotojui atrinkti paskelbta Centrinėje Viešųjų Pirkimų informacinėje sistemoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais