2022 metais „Hanner“ į NT projektus investuos 77 mln. eurų

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“ 2022 metais Lietuvoje ir užsienyje numatė 77 mln. eurų dydžio investicijas. Iš jų 44 mln. eurų bus skirta gyvenamojo NT plėtrai, 13 mln. – komercinės ir administracinės paskirties pastatų vystymui, 20 mln. eurų – investicijoms užsienio šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

2021 metais įmonė planavo investuoti 60 mln. eurų, o faktinės investicijos siekė 56 mln. eurų.

„Praėjusiais metais investicijų tikslus pavyko įgyvendinti tik dalinai dėl to, kad vėlavo statybos leidimų išdavimas ir išaugusi biurokratija. Atlikome mažiau statybos darbų, tačiau buvo daugiau žemės įsigijimo sandorių“, – sako „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Šiemet pirkėjams planuoja pasiūlyti 1 000 būstų

Lietuvoje „Hanner“ planuoja investuoti 57 mln. eurų. Iš jų 55 mln. eurų bus investuota sostinėje į gyvenamojo ir komercinio NT plėtrą. Dar 2 mln. eurų Palangoje, kur numatyta pradėti viešbučio paskirties su SPA projektą.

2021 metais Hanner pardavė 625 butus – daugiausiai per visą veiklos laikotarpį. Panašų skaičių butų planuojama parduoti ir 2022 metais

„Stringant projektų derinimo ir statybos leidimų išdavimo procesams, norint pasiekti tą patį rezultatą kaip anksčiau, dabar reikia dirbti su dukart didesniu projektų portfeliu ir tam reikia du kartus daugiau laiko“, – teigia A.Avulis.

Dėl šios priežasties, pirkėjams sostinėje šiais metais planuojama pasiūlyti 1 000 būstų įvairiose Vilniaus vietose – Šnipiškėse, Naujamiestyje, Karoliniškėse ir Verkiuose. Pasiūla Vilniuje šiuo metu yra mažiausia nuo 2014 metų.

Užsienio šalyse 2021 metais „Hanner“ buvo suplanavusi 30 mln. eurų investicijas. Faktiškai pavyko investuoti 25 mln. eurų, o didžioji šios sumos dalis teko „Hilton“ viešbučio projektui Venecijoje. 2022 metais kitose šalyse planuojama investuoti 20 mln. eurų.

„Hanner“ taip pat pranešė pasirinkusi vartoti žalią energiją iš naujai įrengto „Green Genius“ saulės parko. Beveik 3 MW galios elektrinė bus skirta „Hanner“ elektros poreikiams tenkinti.

Bendrovės nuotr./„Hanner“ saulės energija
Bendrovės nuotr./„Hanner“ saulės energija

Skaičiuojama, kad per metus pagaminamas elektros kiekis turėtų padengti daugiau nei 30 proc. bendrovės elektros poreikių (apie 3 mln. kWh), o kai kurie įmonės valdomi objektai bus 100 proc. aprūpinti saulės parke pagaminta elektra.

Dėl tokio energijos įsigijimo modelio į aplinką per metus bus išskiriama apie 1 365 tonų mažiau CO2. Tokį CO2 kiekį apdorotų 65 000 tūkst. medžių.

Saulės parke pagaminta elektros energija aprūpins „Hanner“ verslo centrus „Business Stadium West“, „Business Stadium North“, „Marriott“ viešbutį ir kitus biurų pastatus.

Širvintų raj. 4 ha plote įrengta elektrinė yra viena didžiausių saulės elektrinių Lietuvoje, turinti apie dešimtadalį visos Lietuvoje instaliuotos nutolusių saulės elektrinių galios. Jai pastatyti „Green Genius“ pasitelkė technologijas, užtikrinančias maksimaliai efektyvią elektros generaciją ir ilgaamžiškumą: įrengtos besisukančių modulių (angl. Tracker) montavimo konstrukcijos, kokybiški įtampos keitikliai bei efektyvūs 530–535 W dvipusiai (angl. Bifacial) monokristaliniai moduliai, kurių gamintojas veikia tvariai ir patenka į aukščiausią Bloomberg Tier 1 reitingą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai