3 ekspertai pataria: kaip nusiderėti perkant būstą ir ko geriau niekada nesakyti

Planuojate pirkti naujus namus, bet nenorite permokėti ar turite sutaupę tik tam tikrą sumą? Išsirinktame būste yra pereinamas kambarys? Pardavėjas nenori išvežti senų baldų ir kilimų nuo sienų? O gal butas įrengtas pirmame aukšte arba tiesiai iš jūsų virtuvės matosi priešais gyvenančių kaimynų miegamasis? Visa tai – puikūs argumentai deryboms dėl kainos prieš pasirašant sutartį.
Ernesta Garmienė, Viktorija Volungėnaitė, Mantas Mikočiūnas
Ernesta Garmienė, Viktorija Volungėnaitė, Mantas Mikočiūnas / 15min montažas

Perkant nekilnojamąjį turtą norisi sumokėti kaip įmanoma mažiau, o šiuo metu įkaitus rinkai, pardavėjai įžūliai kelia kainas, nes gali uždirbti kur kas daugiau, nei vertas jų parduodamas turtas. Tačiau yra būdų, kaip rasti kompromisą ar bent išpešti kuo daugiau naudos perkant naujus namus.

Ekspertai sako, kad pastaruoju metu leistis į derybas su pardavėjais gali būti pavojinga, nes taip nesunku netekti patikusio nekilnojamojo turto.

Tiesa, galimybių nusiderėti dėl mažesnės kainos, vis dėlto, yra. NT objekto kainą mažina ne tik pats butas bei jo būklė, bet ir infrastruktūra aplink jį, numatytas įsikraustymo laikas, jame liekantys daiktai ar papildomi mokesčiai dokumentų tvarkymui. Apie tai, kaip derėtis, kokiais argumentais remtis ir kokią nuolaidą būstui galima gauti, papasakojo šios srities specialistai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Augalinė mityba gali būti įvairi ir skani: kviečia išbandyti nuo užkandžių iki desertų
Reklama
Tris kartus daugiau nei visa rinka: naujas „Darnu Group“ projektas fiksuoja neregėtus butų pardavimus
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias