„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

78 užsienio architektų komandos projektavo namus lietuviams: įvertinkite

Jau penkti metai lietuviai suburia užsienio architektus kurti ir projektuoti specialiai Lietuvai skirtus modulinių pastatų projektus. Šiais metais buvo siekiama sukurti išskirtinio dizaino, ekonomiškumu atitinkančius pasyviems namams ir Lietuvos klimatui tinkančius modulinių namų projektus šeimai. Konkurse dalyvavo 78 architektų komandos iš 27 šalių.
AmberHome
AmberHome / Organizatorių vizualizacija

Konkurso dalyviai gavo architektūrinę užduotį – suprojektuoti 4 asmenų šeimai modulinį namą. Jis būtų statomas 12 a sklype, netoli Vilniaus, kur šeima gyventų ištisus metus. Konkurso tikslas – sukurti originalius bei patrauklius šeimos gyvenimui modulinio namo projektus.

„Kadangi kalbame apie modulinius pastatus, konkurso dalyviams buvo keliama sąlyga suprojektuoti šeimos namą iš 10 m ilgio, 4 m pločio ir 3,1 m aukščio modulių. Tai reiškia, kad jie būtų pritaikomi gamybai ir transportavimui. Dar viena svarbi konkurso sąlyga – namas turėjo atitikti ES reikalavimus. Tai reiškia, kad namo šildymui, vėdinimui naudojama energija turi būti kuo mažesnė arba bent jau iš atsinaujinančių išteklių (pavyzdžiui, saulės ar vėjo)”, – apie reikalavimus šeimos namo projektui pasakojo „Ryterna modul“ atstovas Vainius Gabalis.

Organizatorių vizualizacija/TrailerHouse
Organizatorių vizualizacija/TrailerHouse

Architektų komisija pirmąją vietą konkurse skyrė projektui iš Italijos, pavadinimu „Septyni namai-vienas namas“ (angl. Seven Houses – One Home), autorius Giacomo Caputo. Antrąją vietą laimėjo taip pat projektas iš Italijos, pavadinimu „Vila“ (angl. Villa), autorius Giuseppe Mecca. Trečiąja vieta komisija skyrė projektui iš Bulgarijos, pavadinimu „bonbon“, autoriai Vladimir Enchev ir Toska Kalinova.

„Pirmosios vietos laimėtojai pasiūlė labai stiprią namo erdvinę koncepciją. Ji tiesiogiai siejasi su konkurso užduotyje pateiktu šeimos aprašymu, kuriame dominavo individualios asmenybės, pasižyminčios labai skirtingu profesinio ir asmeninio gyvenimo ritmu. Kiekvienam šeimos nariui dedikuoti individualūs namo tūriai tarpusavyje sujungiami svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvėmis. Namo planinė schema yra ne tik inovatyvi, bet ir racionali”, – sakė konkurso darbus vertinęs architektas Donatas Cesiulis.

Organizatorių vizualizacija/Outside-in4
Organizatorių vizualizacija/Outside-in4

Antrosios vietos laimėtojų projektas, kaip pastebi architektas D.Cesulis, išsiskyrė lakonišku ir patraukliu trikampiu namo tūriu su uždaru vidiniu kiemu. Namas labai aiškiai atskiria privačią sklypo kiemo erdvę nuo gatvės, vidinis namo išplanavimas racionalus ir ekonomiškas su geru aktyvios ir pasyvios zonų atskyrimu.

Trečiosios vietos laimėtojų darbas, komisijai pasirodė ne tik aiškus racionalus ir paprastas, bet ir originalus dėl moduliniams pastatams nebūdingo sprendimo.

„Darbas išsiskyrė erdvia ir racionalia namo plano schema. Pastato tūris labai švarus su pasirinkta netradicine prefabrikuotai statybai klinkerio apdaila, – kalbėjo D.Cesulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų