„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Advokatė: rengiamo Vilniaus bendrojo plano siurprizas plėtotojams – nauji mokesčiai

Naujasis Vilniaus bendrasis planas numato gerokai daugiau galimybių plėtrai, tačiau jame nustatytos ir teritorijos, kuriose bus taikomas infrastruktūros mokestis. Miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis sako, jog tai padės atnaujinti senų mikrorajonų infrastruktūrą.
Aušra Mudėnaitė
Aušra Mudėnaitė / „Sorainen“ nuotr.

„Naujas bendrasis planas numato gerokai daugiau galimybių plėtrai ir teritorijų konversijai. Detalumas ir galimybė iš karto nuo bendro plano pereiti prie projektavimo yra gerokai didesnė. Tačiau plane yra ir siurprizas – nauji mokesčiai plėtotojams. Kai kuriose teritorijose plėtra bus galima tik prisidedant prie infrastruktūros“, – trečiadienį nekilnojamojo turto rinkos konferencijoje „Core“ sakė advokatų kontoros „Sorainen“ advokatė Aušra Mudėnaitė.

Pasak jos, bendrajame plane numatytos miesto zonos, kur plėtojant projektą, statytojas turės skirti viešajai infrastruktūrai bent 100 eurų už statomą kvadratinį metrą.

„Tai bus dažniausiai naujos plėtros arba konversijos teritorijos. Šiaip Lietuvoje mokesčiai yra nustatomi tik įstatymais, bet Valstybinei mokesčių inspekcijai, su kuria projektas buvo derintas, šis punktas neužkliuvo“, – tvirtino A.Mudėnaitė.

„Sorainen“ nuotr./Aušra Mudėnaitė
„Sorainen“ nuotr./Aušra Mudėnaitė

Pasak M.Pakalnio, 100 eurų bus minimali suma, kurią plėtotojai turės skirti.

„Mes norėtume, kad žmonės, kurie ateina į sovietinį rajoną, prisidėtų prie jo plėtros. Ir 100 eurų, mūsų nuomone, dar per mažai. Jie turi prisidėti prie gatvių, kiemų sutvarkymo ir tai išlygintų investicijų poreikį, kurį kiti patiria Naujamiestyje valydami teritorijas, konsoliduodami sklypus“, – sakė jis.

Anot M. Pakalnio, pinigai nebus imami kaip mokestis, tačiau plėtotojai turės už konkrečią sumą įrengti infrastruktūrą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

„Mes nereikalausime mokesčio, mes reikalausime infrastruktūros. Ir tai orientacinė suma, bet ji minimali – žemiau mes nenusileisime. Tai pasiruošimas būsimam Infrastruktūros įstatymui. Kol jo nebus, bandysime įgyvendinti kitaip“, – kalbėjo jis.

Naujojo Vilniaus miesto bendrojo plano, kuris keičiamas baigus galioti senajam, rengimo procedūras savivaldybė pradėjo 2016-aisiais ir planavo baigti iki 2018 metų, tačiau jis baigtas rengti 2019-ųjų rugsėjį, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija grąžino jį derinti iš naujo dėl nepakankamo viešinimo. Kol kas nėra aišku, kada jis vėl bus pateiktas tvirtinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų