Antrąjį ketvirtį būstui išleista 520 mln. eurų, sostinėje mažėjo naujų butų kainos

Antrąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista apie 520 mln. eurų, arba 5 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir net 16,5 proc. daugiau nei šių metų pradžioje, t.y. sausio-kovo mėnesiais. Tradiciškai didžioji dalis šios sumos išleista įsigyjant senos statybos butus, kurių kainos kilo, o štai naujos statybos butų kainos Vilniuje judėjo žemyn.
Nuoma
Nekilnojamasis turtas / 123rf.com nuotr.

„Beveik pusę visos būsto rinkos apyvartos sudarančiame Vilniuje naujos statybos butai antrąjį šių metų ketvirtį vidutiniškai kainavo po 1 587 eurus už kv. metrą. Palyginti su 2018 m. balandžio-gegužės mėnesiais, jie atpigo 2,5 proc., o palyginti su pirmuoju šių metų ketvirčiu, jų kainos buvo 4 proc. mažesnės. Senos statybos butai sostinėje per metus pabrango atitinkamai 7 proc., o per ketvirtį – 3 proc. ir kainavo vidutiniškai po 1 491,1 euro už kv. metrą“, – naujausius duomenis komentuoja Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.

Viso per antrąjį šių metų ketvirtį sostinėje buvo sudaryta daugiau kaip 800 naujos statybos ir beveik 2,1 tūkst. senos statybos butų sandorių.

Gyvenamųjų namų segmente kainų kreivės Vilniuje kilo į viršų. Už naujos statybos namus antrąjį šių metų ketvirtį vidutiniškai mokėta po 1 020,9 euro už kv. metrą, arba 6 proc. daugiau nei 2018 m. tuo pačiu metu ir 11 proc. daugiau nei šių metų sausio-kovo mėnesiais. Senos statybos namai vidutiniškai kainavo po 1092 eurus už kv. metrą (atitinkamai 1 proc. ir 4 proc. daugiau).

„Sostinėje antrąjį ketvirtį didėjo parduodamų senos statybos namų skaičius, be to, už senos statybos namus pirkėjai čia buvo linkę mokėti daugiau, nei už naujos statybos namus. Tai gali byloti apie tai, kad pirkėjai palankiau vertina pilnai įrengtus namus“, – kalba Registrų centro duomenų analitikos vadovas P.Rudzkis.

Kituose šalies didmiesčiuose (išskyrus Vilnių) naujos statybos butai antrąjį ketvirtį vidutiniškai kainavo po 1 200,2 euro už kv. metrą – 4 proc. daugiau nei 2018 m. tuo pačiu metu, bet 3 proc. mažiau nei pirmąjį šių metų ketvirtį, senos statybos butai – 884 eurus už kv. metrą (atitinkamai 6 proc. ir 4 proc. daugiau).

Vidutinės gyvenamųjų namų kainos kituose didmiesčiuose (išskyrus Vilnių) judėjo skirtingomis kryptimis. Naujos statybos namai per metus – antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – atpigo 6 proc. iki 710,7 euro už kv. metrą (palyginti su 2019 m. pirmuoju ketvirčiu – atpigo 12,3 proc.), bet senos statybos namai per metus brango daugiau nei ketvirtadaliu iki 620,5 euro už kv. metrą (per ketvirtį – atpigo 1 proc.).

Mažesniuose miesteliuose ir kaimo vietovėse naujos statybos butai šiemet kainavo vidutiniškai po 869,6 euro už kv. metrą (10 proc. daugiau nei 2018 m. antrąjį ketvirtį, bet 5 proc. mažiau nei 2019 m. pirmąjį ketvirtį), o senos statybos butai – 412,4 euro už kv. metrą (atitinkamai 3 proc. mažiau ir 10 proc. mažiau). Tuo metu naujos statybos gyvenamieji namai regionuose kainavo vidutiniškai po 676,6 euro už kv. metrą (5,5 proc. daugiau nei 2018 m. antrąjį ketvirtį ir 3 proc. daugiau nei šių metų pirmąjį ketvirtį), o senos statybos namai – 335,9 euro už kv. metrą (atitinkamai 8 proc. daugiau ir 11 proc. daugiau).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai