„Šiemet mums pavyko investuoti tik 9 mln. eurų (iš planuojamų 39,6 mln. eurų – 15min). Šios investicijos turėtų pasiskirstyti tolygiai. Pastaraisiais mėnesiais susiduriame su biurokratinėmis kliūtimis: gauti leidimus labai sudėtinga, todėl kai kurie statybos darbai nusikelia. Ir net gavę leidimus, mes susiduriame su perdėtu valdininkų ir biurokratų rūpestingumu. Tikimės, kad iki metų pabaigos pavyks investicijų lygį atstatyti, bet situacija yra tokia, kokia yra“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A.Avulis.
Jo teigimu, Vilniuje būstas brangsta, o tam įtakos turi ne tik bendrai didėjantis darbo užmokestis, bet ir jo kilimas statybose.
„Šiuo metu didėja darbo užmokestis ir trūksta darbo jėgos statybose. Galėtume daugiau pastatyti, jeigu būtų patenkintas darbo jėgos poreikis. Kol kas sąlygos įsivežti darbininkų iš Ukrainos yra nepalankios, todėl objektuose dirbantys darbininkai atkeliauja keistu būdu: gauna leidimą dirbti Lenkijoje, o po to į Lietuvą atvažiuoja kaip subranga. Manome, kad tai ne pats geriausias ir protingiausias kelias“, – teigė A.Avulis.
Jis negalėjo įvardinti, ar skiriasi darbuotojų iš Lietuvos ir užsienio atlyginimai. Anot jo, statybų sektoriuje paprastas darbininkas gali uždirbti tiek minimalų užmokestį, tiek 1,5 tūkst. eurų į rankas. Tačiau pagrindinė problema – kvalifikacijos stoka.
„Kalbant apie darbininkus, labai didelis intervalas yra tarp darbininkų užmokesčio. Pradedant nuo minimalaus atlyginimo iki 1,5 tūkst. po mokesčių. Tie, kurie dirba profesionaliai, jie tikrai daug uždirba. Ir mums labiausiai norėtųsi tokių, nes su jais nėra problemų dėl kokybės, jų nereikia su lazda varyti į darbą. Jie puikiai žino, ką ir kaip daryti, jie daugiau mažiau dirba savarankiškai. Tokie yra patys geidžiamiausi“, – kalba A.Avulis.
Anot jo, šiuo metu ypač trūksta betonuotojų, mūrininkų ir tinkuotojų, kuriuos tikimasi pakeisti įvežtine darbo jėga.
„Hanner“ skaičiavimais, per šių metų I pusmetį Vilniuje parduoti 2229 naujos statybos butai – tai 22 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu 2015-aisiais.
Pati bendrovė per pirmą pusmetį pardavė 235 butus – 21 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Įmonės pajamos iš butų siekė 28 mln. eurų. Per šį laikotarpį plėtotoja Vilniaus rinkai pasiūlė 291 butą.