„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Atrinkti vystytojai, kurie statys tris naujus Lietuvos kariuomenės karinius miestelius

Baigus procedūras, atrinkti vystytojai, kurie įgyvendins strateginį Krašto apsaugos ministerijos (KAM) projektą – per ateinančius kelerius metus sukurti visiškai naują karinę infrastruktūrą trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose, spranešė KAM. Tai bus pirmas kartas, kai pirkimas krašto apsaugos sistemoje vykdomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu.
Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017“
Asociatyvi nuotrauka / Beatričės Bankauskaitės nuotr.

Krašto apsaugos ministerija spalio 26 d. privataus partnerio atrankoje trims kariniams miesteliams Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose pastatyti atliko galutinių pasiūlymų vertinimą ir informavo dalyvius apie konkurso rezultatus.

Praeitą savaitę baigėsi pretenzijų pateikimo terminas. Atsižvelgiant į tai, kad pretenzijų negauta, lapkričio 9 dieną kvietimai pasirašyti sutartį išsiųsti įmonei „Salvinta“, kuri ekonomiškai naudingiausius pasiūlymus pateikė dviejose dalyse – vystyti karinius dalinius Šilalės ir Vilniaus rajonuose ir įmone „Partnerystės projektai keturi“, kuri vystys karinį dalinį Šiauliuose.

„Pradėjusi šį sudėtingą ir ilgalaikį projektą Krašto apsaugos ministerija pradėjo ir visiškai naują Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo etapą – juo siekiama įgyvendinti Lietuvos kariuomenės plėtrą – didinti Lietuvos kovinius pajėgumus, užtikrinti fizinę infrastruktūrą plečiamų Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų nuolatiniam dislokavimui“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Raimundas Karoblis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Raimundas Karoblis

Atrenkant projekto vystytojus Krašto apsaugos ministerija glaudžiai bendradarbiavo su VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

Sutarties pasirašymas planuojamas šių metų gruodžio pabaigoje, atlikus papildomus procedūrinius veiksmus.

Vykdant galimų rangovų konkursą buvo siekiama pritraukti ne tik stipriausias Lietuvos bendroves, bet ir nekilnojamojo turto vystytojus ir investuotojus iš užsienio.

Krašto apsaugos ministerija privataus partnerio atranką trims kariniams miesteliams Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus rajonuose pastatyti ir viešosioms paslaugoms teikti paskelbė 2019 m. kovą. Joje dalyvavo septynios Lietuvos ir užsienio bendrovės. Atlikus kandidatų kvalifikacinį vertinimą, keturios bendrovės buvo pakviestos teikti savo pirminius pasiūlymus.

Įgyvendinant šį viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektą iki 2023 metų bus sukurta nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams.

Beatričės Bankauskaitės nuotr./Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017“
Beatričės Bankauskaitės nuotr./Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017“

Šiaulių mieste bus įkurtas Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Šilalės r. Pajūrio miestelyje bus sukurta infrastruktūra tos pačios brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui, o Vilniaus r. Rokantiškių kaime bus dislokuotas Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas.

Visuose trijuose naujuosiuose kariniuose miesteliuose bus pastatytos kareivinės, štabas, veiks valgyklos, sporto ir laisvalaikio patalpos, medicinos punktai, remonto dirbtuvės ir visi kiti karinei infrastruktūrai reikalingi objektai.

Valstybės turtiniai įsipareigojimai siekia apie 164 mln. eurų. Partnerystės sutartis planuojama pasirašyti 15 m. laikotarpiui iki 2035 metų – iš jų infrastruktūrai sukurti planuojama skirti apie dviejų su puse metų laikotarpį bei maždaug dvylikos su puse metų laikotarpis būtų numatytas infrastruktūrai prižiūrėti. Projektų įgyvendinimo metu privatus subjektas valstybei sukurs karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą, jis prisiims ir statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo rizikas.

Beatričės Bankauskaitės nuotr./Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017“
Beatričės Bankauskaitės nuotr./Karinės pratybos „Karaliaus kirtis 2017“

Sprendimas vystyti naują karinę infrastruktūrą viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu buvo priimtas atsižvelgus ne tik į privataus sektoriaus gebėjimą vienu metu vystyti kelis didelės apimties projektus, bet ir dėl didelių investicijų į ginkluotės modernizavimą bei naujų gynybinių sistemų įsigijimą krašto apsaugos sistemoje.

Naujos karinės infrastruktūros vystymas yra įgyvendinamas vykdant LR Vyriausybės programos krašto apsaugos sistemos prioritetinius darbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs