Viena iš priežasčių, atviliojusių į Panevėžį, – valstybės paskata
Moteris gyvena Panevėžyje, kuriame galima pasinaudoti šia subsidija.
„Po daug metų gyvenimo Vilniuje nusprendėme atvykti į Panevėžį, čia įsigyti namus, įsitvirtinti. Prie tokio svarbaus mūsų apsisprendimo, žinoma, tikrai prisidėjo ir žinojimas, kad pretenduojame gauti subsidiją pirmam būstui įsigyti. Ko gero, to ir yra siekiama subsidija – pervilioti dalį gyventojų iš didmiesčių į kitus miestus, kad juose gyventojų skaičius augtų, o ne kristų, kad mažesni miestai taip pat klestėtų“, – svarstė Ieva.
Į Panevėžį moteris su tuometiniu širdies draugu atsikraustė dar nesusituokusi. Paskambinusi pasiteirauti apie subsidijos detales, jai buvo pasakyta, kad kreiptis reikėtų jau sumainius žiedus. Taip ir padarė.
„Niekas pernelyg nieko nenorėjo mums aiškinti, o ką jau kalbėti apie tai, kad prasitartų bent puse žodžiu, kad tai, kad pretenduojame, dar nereiškia sėkmingos pabaigos, kad yra nemažai rizikos ir kad kiek žmonių iš tikrųjų čia įklimpsta... Tą dieną mums tiesiog pavyko tik suprasti, kad į subsidiją pretenduojame ir nėra aplinkybių, dėl kurių galėtume jos negauti“, – pasakojo moteris.
Dėl nekilnojamojo turto situacijos šiame mieste tinkamo būsto paieškos užtruko, tačiau šįmet liepos mėnesį pora rado pirmąjį variantą, kuriame norėtų gyventi ne laikinai, o visą gyvenimą, už, kaip sako, adekvačią kainą.
„Nieko nelaukdami padavėme pardavėjui rankpinigius, pateikėme prašymą subsidijai gauti, pradėjome procedūras su bankais, nes niekada nebuvome girdėję, kokia yra nekonkreti situacija su subsidijomis. Netrukus gavome atsakymą, kad šiais metais visi pinigai jau yra panaudoti, kad esame pastatyti į eilę ir kad atnaujintume prašymą kitų metų sausio mėnesį, t. y. po keturių mėnesių. Iš karto kilo mintis, ar būsto savininkas tiek lauks?“ – kaip viskas užsisuko, 15min pasakojo Ieva.
Toliau sutuoktiniai įklimpo į tikrą painiavą ir liko be išsirinkto buto ir rankpinigių. Jiedu nori įspėti ir kitus.