Miesto taryba už kiekvieną tuščią butą, kurį bankai valdė daugiau kaip dvejus metus ir kurį atsisakė perduoti miestui, kad jis būtų panaudotas kaip socialinis būstas, skyrė 315 tūkst. eurų baudą.
Bendra baudų suma sudarė 1,26 mln. eurų.
Du didžiausi Ispanijos bankai – „Santander“ ir BBVA – gavo po vieną baudą.
Tuo tarpu Ispanijos „blogajam bankui“ „Sareb“, kuris 2013 metais buvo įkurtas tam, kad perimtų milijardinės vertės žemę, pastatus ir paskolas, paveldėtas iš valstybės išgelbėtų bankų, buvo skirtos dvi baudos.
„Savivaldybės tikslas yra ne rinkti pinigus, o užtikrinti, kad būstas būtų panaudojamas socialinėms reikmėms“, – pareiškė miesto tarybos atstovas.
Įstatymą, pagal kurį Barselona gali skirti baudas tuščią būstą laikantiems bankams, 2014 metais priėmė ankstesnės sudėties taryba.
Tačiau jis buvo pradėtas taikyti tik po to, kai 2015 metais antro didžiausio Ispanijos miesto mere tapo Ada Colau (Ada Kolau), anksčiau kovojusi prieš prievartinį iškeldinimą.
Ispanija per 2007–2008 metų finansų krizę nukentėjo bene labiausiai Europoje.
Sprogus „burbului“ nekilnojamojo turto rinkoje ir pakilus nedarbo lygiui, daugelis nesugebėjo grąžinti būsto paskolų, kurių išmokos vis didėjo. Taigi bankai kreditoriai priverstinai iškeldino tūkstančius šalies gyventojų iš jų namų.