Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Biurų rinkai prognozuojami pokyčiai

Koronaviruso epidemija ir dėl jo paskelbtas karantinas lemia pokyčius biurų rinkoje, verčia nuomininkus bei nuomotojus ieškoti lankstumo tariantis, trumpinti sudaromų sutarčių terminus, remdamasis ekspertais rašo portalas delfi.lt.
Darbas biure
Darbas biure / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pasak jo, netolimoje ateityje galima laukti, jog biurai bus suplanuoti kitaip – gali atsirasti daugiau uždarų erdvių, taip pat iš dalies gali keistis kainodara, atsirasti papildomų mokesčių.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius teigė, kad šiuo metu vienas didžiausių pasikeitimų yra tai, jog patalpas biuruose besinuomojančios įmonės siekia kuo lankstesnių santykių su nuomotojais. Taip pat krypstama link to, kad nuomos sutartis būtų sudaroma trumpesniam laikotarpiui.

„Anksčiau buvo 10 metų, dabar lyg ir 5 metai, bet einama link 2-3 metų sutarčių. Žinoma, nuomotojui tai nėra labai lengva situacija, nes reikia prisiimti įsipareigojimų akcininkams, finansuotojams (...) Aš nenoriu pasakyti, kad kainos kils, bet gali būti tam tikri perskaičiavimo, sutarties nutraukimo mokesčiai ir panašiai“, – sakė M.Statulevičius.

„Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovė Jurgita Šilaikytė teigė, kad didieji biurų nuomininkai per karantiną pastebėjo, jog dalis darbuotojų gali dirbti pamainomis organizuojant darbą tiek iš namų, tiek iš biuro, todėl darbo vietos gali būti ir besirotuojančios.

„Tai reiškia, kad biuruose augs nededikuotų vietų poreikis, nes žmonės dirbtų pamainomis“, – kalbėjo ji.

Ekspertės teigimu, vis dėlto dar anksti prognozuoti, kad mažės ir besinuomojamų biurų plotai.

„Tai lems tokios priežastys kaip: ar kartosis pandemijos, kokie bus keliami nauji reikalavimai biurams, ar reikės daugiau erdvės vienai darbo vietai, daugiau atskirų kabinetų, susitikimo kambarių ir pan.“, – sakė J. Šilaikytė.

Komercinio NT konsultantų įmonės „Real Game“ vadovaujantysis partneris Aurimas Maldūnas teigia, kad pastaruoju metu populiaru sakyti, jog biurų plotai mažės, tačiau tuo įsitikinti dar reikia laiko. Pasak jo, darbas iš namų šiuo metu priimtinas ne visiems dėl darbo ir poilsio režimo laikymosi, šeimyninių aplinkybių ir trukdžių dirbti, taip pat jaučiamas socializacijos stygius ir kita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais