„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Išplanavimas atveria daugybę galimybių: gyvenimas bute lyg nuosavame name

Lietuvoje šiuo metu statomi butai su nuosavo namo privalumais diktuoja naują gyvenimo būdą, apjungdami miesto infrastruktūros patogumus ir privatumą. Kompanijos „Archplius“ dizaineriai, įrengdami demonstracinį butą kvartale „Nok Nok home“ Pilaitėje, sukūrė erdvius namus, išnaudodami šių butų ypatingo išplanavimo privalumus. Butas su vidiniais laiptais atveria daugybę galimybių planuoti funkcines namų erdves ir kurti jų interjerą.
Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje / Partnerio nuotr.

Kompaktiški butai sublokuotuose mažaaukštės statybos namuose į Lietuvą atkeliavo iš Anglijos. Juose nėra bendrų erdvių su kaimynais, daugiau privatumo, lyg gyventum nuosavame name. Įėjimas į butą – tiesiai iš lauko, o pro vitrininius langus atsiveria vaizdas į privatų kiemelį.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Dizainerių teigimu, įrengtas 83 kv. m demonstracinis butas yra tik vieno iš daugybės galimų variantų pavyzdys. Vidiniai laiptai natūraliai atskiria ir izoliuoja erdves, todėl jas galima planuoti kaip tik patinka. „Visiškai nebūtina pirmame aukšte įrenginėti svetainės ir virtuvės, kaip kad mes pasiūlėme, antrame – miegamųjų ir trečiame – poilsio. Trečiąjį aukštą apskritai galima įsirengti kažkada vėliau, kai paaugs vaikai ar šiaip atsiras poreikis“, – sakė architektas Kęstutis Mikšys. Buto interjeras, kaip ir visas projektas, sukurtas jaunatviškiems, aktyviems miesto žmonėms, kurie gyvena pagal nūdienos ritmą, nori didesnio privatumo, daugiau įsikūrimo galimybių nei bute, tačiau nenori pernelyg daug laiko skirti aplinkos priežiūrai, kuri neišvengiama gyvenant name. Dizaineriai pasidalino savo vizija ir patarimais, kokiais principais vadovautis įsirengiant butą, kaip namą.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Aplinka ir kaimynai

Butai suprojektuoti pagal šeimos, auginančios ar dar auginsiančios vaikus, poreikius. Juose yra galimybė aiškiai atskirti erdves, viduje turėti daugiau privatumo ir ramybės. Aplinkui bus daug bendraamžių ir bendraminčių, gyvenančių aktyvų gyvenimą, neapsikraunančių daiktais, todėl „Nok Nok home“ butų dydis jiems yra kaip tik.

Statinių architektūra pati savaime sufleruoja modernų, demokratišką stilių, kur jaukumas kuriamas ne su brangiais ir prabangiais, bet praktiškais ir estetiškais daiktais. Neatsitiktinai dizaineriai interjerui parinko 3 fotografo ir dailininko Algio Kriščiūno „Pop Arto“ paveikslus. „Mums patinka „Pop Artas“! A. Kriščiūno paveikslai ekspresyvūs, gyvi. Pasirinkome ryškius, norėdami pabrėžti šių namų energiją“, – sakė dizaineris. Pasak jo, meno kūriniai geriausiai atspindi namų gyventojų pasaulėžiūrą, jų parinkimas labai individualus. Svarbi taisyklė – išlaikyti proporcijas, nepasikabinti pernelyg mažo paveikslo didelėje erdvėje ir pernelyg didelio – mažoje.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Funkcinės zonos

Interjero su vidiniais laiptais kūrimas prasideda nuo funkcinių zonų paskirstymo. Demonstraciniame bute dizaineriai nuėjo klasikiniu keliu – virtuvė ir svetainė pirmame aukšte, tėvų ir vaikų miegamieji antrame. Tačiau jokių griežtų taisyklių nėra. Net ir pirmame aukšte virtuvės zoną galima sukeisti su svetainės, virtuvę perkelti arčiau lango ir išėjimo į terasą, jei tik pagal gyvenimo būdą taip bus patogiau.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Trečias aukštas, pasak dizainerių, šiuose butuose apskritai yra lobis. Jo nebūtina įsirengti iš karto – savo namų erdvę galima didinti palaipsniui su naujų poreikių atsiradimu. „Mes net nekišome prie jo rankų, palikome atvirą vientisą erdvę. Patiesėme kilimą, pastatėme fotelį ir paskyrėme ją šeimos pomėgiams. Tačiau čia taip pat gali būti įrengti atskiri kambariai, vonia, drabužinė. Jei norisi, į viršų galima iškraustyti virtuvę, pirmąjį aukštą paliekant tarkim kad ir SPA zonai, su didžiuliu vonios kambariu, pirtele ir išėjimu tiesiai į lauką“, – pasakojo dizaineris.

Erdvės pojūtis ir spalvos

Pasak dizainerių, tai, kad siekiant sukurti didesnės erdvės pojūtį reikia naudoti kuo daugiau baltos spalvos, yra mitas. „Rinkome kontrastingas spalvas, nuo baltos iki juodos. Pernelyg balti interjerai prarandą jaukumą ir šilumą. Juodos mūsų interjere taip pat nėra daug, ją naudojome kaip grafišką akcentą, parinkdami juodus jungiklius, baldų rankenėles, kitas detales. Kūrėme minimalistinį, tačiau tuo pat metu gyvybingą interjerą. Kvartalas stovi apsuptas natūralios gamtos, netoli Gelūžės ežero, todėl viduje atsirado medžio spalvos, faktūros: – natūralaus ąžuolo parketlentės, imituojančios lentų grindis, medžio spalvos stalviršis tamsiai pilkoje virtuvėje, žalsvos pagalvėlės svetainėje, trijų atspalvių žalsvos, eglute klijuotos sienų plytelės vonios kambaryje,“ – pasakojo K. Mikšys.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Tik užėjus, erdvės pojūtį suteikia vientisos grindys visame plote. Nei virtuvės zonoje, nei hole nėra plytelių, kurios vizualiai sudalintų erdves. Hole, šalia laiptų įrengta sieninė spinta, joje galės atsirasti skalbyklė, skalbinių dėžė.

Renkantis apšvietimo sprendimus, vadovautasi principu – geras apšvietimas yra tas, kurio nesimato. Šiuolaikiniai į lubas įleidžiami šviestuvai nereikalauja daug vietos, todėl kambario aukštis išlieka pakankamas. Kambaryje, kaip interjero akcentai, palikti tik keli šviestuvai.

Vonios kambaryje architektai parinko universalų vonios su dušu variantą, nors galėtų būti tik dušas, nes jis yra praktiškesnis ir laiko, ir priežiūros atžvilgiu.

Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje
Partnerio nuotr./Kvartalas „Nok Nok home“ Pilaitėje

Racionalus dydis

Pasak „Nok Nok home“ kvartalo plėtotojos, kompanijos REWO pardavimų vadovės Vaidos Remeikienės, butai yra suprojektuoti racionalaus dydžio, kuriuose nėra pernelyg didelių nenaudojamų erdvių, nes tai vienaip ar kitaip yra susiję su papildomomis išlaidomis. Pilnai įrengtas demonstracinis butas padeda geriau suvokti jo interjero kūrimo galimybes, būsimiems gyventojams bus pavyzdžiu ar įkvėpimo šaltiniu, kaip susikurti savo namus.

Kvartalas užima beveik 1,5 ha. Jame pastatyta 14 mažaaukščių 4-6 butų A+ energinės klasės namų, iš viso 77 butai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų