Sostinės „Mikalojaus žiedo“ komplekse, įsikūrusiame Vilniaus senamiesčio širdyje, Šiaulių gatvėje, parduodamas prabangus vieno kambario butas.
44 kv.m erdvė aukštomis lubomis padalinta į virtuvės, svetainės, darbo ir miegamojo zonas, vonios kambarį.
Jam priklauso nedidelis balkonėlis, o vėsiuoju metų laiku galima šildytis prie itališkos židininės krosnelės.
Šis butas parduodamas už 245 tūkstančius eurų, o tai yra daugiau nei 5 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.
Prieš keletą metų butų kainos už kv. metrą sostinės senamiestyje siekė apie 3–4 tūkst. eurų. Tačiau, pasak A.Kišūno, laikai pasikeitė.
„Šis butas yra Vilniuje, miesto širdyje, namas santykinai naujos statybos. Kaina, kaip tokiai vietai ir tokiam butui, labai normali. Šiuo metu būna ir 4–5 tūkst. už kv. metrą naujos statybos butuose su daline apdaila. Atsižvelgiant į tai, kiek yra investuota į kvadratinį metrą, gal mums ir gali atrodyti, kad kaina didoka, bet ji normali“, – įsitikinęs ekspertas.
44 kvadratinių metrų butas sostinės miegamuosiuose rajonuose gali būti dviejų kambarių, tačiau šis – vieno.
„Čia kvadratūra nėra pati mažiausia. Esame pripratę, kad vieno kambario butai yra 28–30 kv. m, o čia kvadratūra nėra maža, todėl viskas labai ergonomiškai sutelpa viename kambaryje. Ir poilsio zona, ir netgi salone vonia, darbo kambarys, virtuvė ir, vadinkime, svečių kambarys su valgomuoju“, – kalbėjo A.Kišūnas.
Užėjus į jį patenkama į nedidelį koridorių, kuriame iš vienos pusės yra spinta, o kitoje – įėjimas į vonios kambarį. Šiame 5 kv. m ploto kambarėlyje yra dušas, praustuvė ir tualetas.
Praėjus šias erdves patenkama į virtuvės ir poilsio zoną. Iš vienos pusės įrengta malkomis kūrenama krosnelė, per vidurį – valgomasis, o iš kitos – nedidelė virtuvė.
Keliaujant per būstą, jo centre yra didžiulė vonia su greta jo pastatytu veidrodžiu per visą sienos aukštį. Taip pat darbo vieta su senovine sekcija.
Galiausiai patenkama į miego zoną, kurioje puikuojasi didžiulė lova bei televizorius iš kitos pusės.
Visame bute dominuoja juoda, ruda ir raudona spalvos. Tamsias parketines grindis atkartoja sienų tapetai ir baldai. Raudona spalva, greičiausiai, pasirinka kontrastuoti ir išryškinti pasirinktą pagrindinę spalvą, taip įnešant dramatiškumo jausmo.
Dar labiau visas buto detales išryškina vietomis pasitaikanti auksinė/vario spalva, kuri tarsi šokinėja per visas būsto zonas. Žvilgantis atspalvis pasitinka koridoriuje, vonioje juo puošiamos detalės (veidrodžio rėmas, dubuo, tualeto vandens nuleidimo mygtukas, dušo galvutė). Poilsio zonoje tapetuose išryškėja veidrodis, o virtuvę paryškina aukso spalva. Galiausiai, jos galima rasti tiek vonioje, tiek ant lovos rėmo.
Visame būste gausu įvairių dekoro elementų, kurie tarsi sujungia visas, atrodytų, eklektiškas jo dalis. Pavyzdžiui, originalūs jungtukai ar dekoratyvinės statulėlės, kurios pagyvina aplinką. Net ir lubas puošia dekoratyviniai balkiai.
Tiesa, A.Kišūnas pripažįsta, kad „ne viskas, kas gražu, yra patogu, o kas patogu, gražu“.
A.Kišūno teigimu, šis būstas geriausiai tiktų vienam asmeniui arba porai.
„Su vaikučiais čia jau būtų sunkoka, nes kvadratūra nedidelė. Arba vienam asmeniui, arba puiki investicija žmonėms, kurie ieško tokio turto senamiestyje išnuomoti“, – kalbėjo jis.
Visų ateinančių apžiūrėti šį butą, kaip ir laidos „Viktorija perka“ kūrybinės grupės, dėmesį patraukė vonia viduryje kambario. Kodėl to reikia? A.Kišūnas juokėsi, kad tai – labai patogu, ypač per karantiną.
„Butas nėra skirtas šeimai, todėl žmonės gali sau leisti turėti svetainėje ir vonią. Kam ji reikalinga? Butas yra ganėtinai nedidelis, o san. mazge yra dušas, bet jeigu mėgstate ir vonios malonumus, tam svetainėje yra vonia. Ypač puikus dalykas, jei norite prie žvakių šviesos, su vyno taure pasimėgauti vonia. Manau, kad ši vieta visai tinkama“, – įsitikinęs jis.
Šio buto interjeras – labai specifinis. Pasiteiravome, ar tai netrukdo jo parduoti?
„Šį dizainą įpareigoja vieta. Esame senamiestyje, prestižinėje vietoje ir pats butas nėra ekonominės klasės, todėl ir jo įrengimas prašosi dizainerio rankos, ką čia jis ir padarė“, – teatsakė A.Kišūnas.
Kaip viskas atrodo, galite įsitikinti pažiūrėję laidą „Viktorija perka“.
Toliau laidoje su ekspertu aptarėme, kokios įrengimo klaidos nepadeda parduoti būsto. A.Kišūno pirmas ir pagrindinis patarimas, jei savo turtą ketinate parduoti, įrenkite jį standartiniu, klasikiniu stiliumi.
„Standartinės spalvos, tamsu, šviesu. Šį butą, kuriame esame, yra skirtas mėgėjui, turi labai atitikti skoniai, o tokio skonio žmonių yra tikrai mažiau negu klasiką mėgstančių. Tokie butai parduodami sunkiau, arba sunkiau surasti žmogų, kurio skoniui tai tiktų. Nebūtų klaida įrengti butą klasikiniu, mažiau išraiškingu stiliumi“, – kalbėjo jis.
Tačiau ne visi perka būstą investicijai, o kaip tik – gyvenimui ir mažiausiai dešimčiai metų, todėl per tiek laiko gali ir smarkiai būstas nusidėvėti. A.Kišūno teigimu, nusprendus parduoti ekonominės klasės namus, pirkėjai pirmiausiai žiūrės į tai, kiek jiems papildomai investuoti į remonto darbus. Tačiau, jei butas yra miesto centre, žmonės perka vietą ir kvadratūrą.
„Jeigu įperki tokioje vietoje butą, realiai remonto kaštai nėra labai svarbūs“, – tikino pašnekovas.
Kartu jis pridėjo, kad nors pirkėjai atkreipia dėmesį į įvairius būsto įrengimo aspektus, tačiau keli jų – itin svarbūs.
„Labai svarbu vonia ir virtuvė. Tai yra du pagrindiniai dalykai, kurie sudaro buto esmę. Net ir remontuojant būstą, šios dvi erdvės sulaukia daugiausia investicijų“, – aiškino jis.
O ar reikia kosmetinio prieš parduodant turtą? A.Kišūnas įsitikinęs, jog butui nedideli pakeitimai yra tik į naudą, tačiau namui visa tai gali tiesiog neapsimokėti.
„Investicija į namo kosmetinį remontą neatsipirks, nors jo likvidumui tai pagelbės“, – įsitikinęs pašnekovas.