Marius Čiulada, nekilnojamojo turto „Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas, 15min sakė, kad nuo 2011 iki 2020 metų (su nedideliais nukrypimais) tiek nuomos, tiek pardavimo kainos augo apie 5 proc. per metus.
Tačiau 2021 metais butų pardavimo kainos vien Vilniuje kilo 20 proc., o Palangoje jų augimas siekė ir 40 proc.
Savininko lūkestis turėti apie 5 proc. metinės grąžos visais laikais buvo pastebimas.
„Priežasčių nereikia toli ieškoti, pinigai pinga, jų daug spausdinama, pigu pasiskolinti, atlyginimai taip pat kyla, keliauti labai nėra kur, todėl Palanga staiga sužibėjo, visi daugiau laiko praleidžia namie, todėl dalis pasididino namus, pirko naujus arba pirmą būstą įsigijo. Todėl pakilus pardavimo kainoms, natūralu, kad savininkai, kurie už jį mokėjo brangiau negu būtų galėję įsigyti prieš metus, kelia nuomos kainas. Jos nekyla 20 proc., kaip pardavimo kainos, bet savininko lūkestis turėti apie 5 proc. metinės grąžos visais laikais buvo pastebimas“, – teigė jis.
Kadangi ilgalaikėse nuomos sutartyse mėnesinė suma būna užfiksuota, M.Čiulados nuomone, dabartinis kainų kilimas dar tik atsispindės ateinančiais metais.
„Nuomos kainos netiesiogiai, bet labai stipriai koreliuoja su pardavimų kainomis. Jeigu auga vienas, natūralu, kad su šiokiu tokiu pavėlavimu augs ir kitas“, – kalbėjo jis.
Todėl, M.Čiulados nuomone, 2022 metais būsto nuomos kainos turėtų ir toliau augti. Tiesa, ne tokiais tempais, kokius matėme 2021-aisiais.
„Turint omeny tą vėlavimą, manau, kad mažiausiai augs 5 proc., tačiau prognozuočiau ir 10 proc. kainų kilimą“, – teigė jis.
O kiek nuomos kainos paaugo per pastarąjį dešimtmetį?