„Dvaro pirkimas daugiau susijęs su gyvenimo būdu, o tokio gyvenimo būdo žmonių Lietuvoje nėra daug. Kai kurie dvarai yra naudojami ir gyvenimui, ir verslui – nuomojami pokyliams ar įvairiems renginiams. Visgi žmonės, kurie perka poilsio paskirties pastatą verslui, šiuo metu labiau domisi viešbučiais nei dvarais“, – sako „Baltic Sotheby's International“ bendraturtis Paulius Gebrauskas.
Anot jo, susidomėjimas dvarais buvo ryškus iki krizės, o artimiausiu metu šios rinkos atsigavimas neprognozuojamas. Dvarų atgimimą galėtų nulemti gerai išvystyta infrastruktūra, kad lankytojai galėtų gauti įvairių paslaugų.
Tačiau, specialisto teigimu, Lietuva šioje rinkoje nesiskiria nuo kitų Europos šalių, kur vyrauja panašios tendencijos.
„Žinoma, dvarų ir pilių pardavimai buvo įprastu reiškiniu Prancūzijoje dar prieš keletą metų, bet pastarojo laikotarpio valdžios sprendimai padidinti mokesčius bei įvestos ekonominės sankcijos Rusijai beveik visiškai sunaikino šią rinką, ir šiuo metu fiksuojami pavieniai dvarų pirkimo sandoriai, o pirkėjai dažniausiai yra iš Kinijos, Indijos bei vienas kitas iš rytų Europos“, – tikino P.Gebrauskas.
15min siūlo pasižvalgyti po Lietuvoje parduodamus dvarus ir autentiškos architektūros pastatus:
Taujėnų dvaras
Kaina – apie 5 mln. eurų
Taujėnų dvaras minimas nuo XVI amžiaus antros pusės, o klasicizmo stiliaus rūmai, pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaras iki XX a. vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija.
Namas Vilniaus centre
Kaina – apie 2 mln. eurų
Šis namas statytas dar 1931 metais, o 2010-aisiais buvo visiškai atstatytas. Po atnaujinimo jam buvo sukurtas klasikinio stiliaus interjeras.
Gačionių dvaras
Kaina – apie 1,5 mln. eurų
Dvaras pastatytas 1870 metais jį valdė baronai Rozenai. Pastatas buvo restauruotas, taip pat jam priklauso didžiulis parkas.