15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Gyvenate šalia statybvietės? Štai ką reikėtų žinoti!

Dažnas vilnietis, gyvenantis greta statybvietės, skundžiasi nemaloniais garsais ryte, kai dar norėtųsi nusnūsti, arba vakare, po darbų. Tuo labiau kad skundai telieka paburnojimais, mat daugelis nežino, nei nuo kelių statybos turėtų prasidėti, nei kur skambinti, jei triukšmas nesiliauja. 15min paprašė Vilniaus miesto savivaldybės pateikti informaciją, ką turėtų žinoti žmogus, šalia kurio namų vyksta statybos
Statybos
Statybos / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje vykdyti triukšmą keliančius statybos darbus darbo dienomis galima nuo 7 iki 18 val., o poilsio ir švenčių dienomis – nuo 9 iki 17 val.

„Rekomenduojame triukšmą keliančius statybos (remonto, montavimo) darbus planuoti ir vykdyti darbo dienomis nuo 7 iki 19 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 iki 17 val.“, – teigiama savivaldybės atsakyme.

Administracinių nusižengimų kodeksas nustato atsakomybę už viešosios rimties trikdymą – triukšmą keliantys veiksmai vakaro (nuo 19 iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 iki 7 val.) metu gyvenamosiose patalpose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Raitininkų gatvėje griaunamas „Šarūno“ viešbutis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Raitininkų gatvėje griaunamas „Šarūno“ viešbutis

Planuojamos statybos derinamos su visuomene

Daugiabučio namo administratorius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki planuojamų atlikti namo bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbų pradžios apie šiuos darbus, jų mastą, kainą, lėšų šaltinius, atlikimo terminą privalo informuoti patalpų savininkus. Informacija skelbiama interneto svetainėje arba namo skelbimų lentose, įrengtose bendrojo naudojimo patalpose ar kitose gerai prieinamose vietose.

Su visuomene viešai privalo būti svarstomi tie projektai, kurie patenka į visuomenei svarbių statinių sąrašą: vienbučiai, dvibučiai, kurių bendras plotas daugiau kaip 200 kv. m, taip pat daugiabučiai, aukštesni kaip 5 aukštai, prekybos centrai, kurių prekybos plotas didesnis kaip 1 tūkst. kv. m, laidojimo namai, krematoriumai, garažai – 25 vietų ir daugiau, ir kt. T.y. visi tie pastatai, kuriems neparengti detalieji planai, o statyba gali būti vykdoma.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Statybos Maironio g. 2
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Statybos Maironio g. 2

Informacija apie minėtus statybų atvejus ir numatytą projekto viešo svarstymo datą, laiką bei vietą skelbiama: Vilniaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje, IS „Infostatyba“ (www.planuojustatyti.lt); prie statybos sklypo ribos įrengiamas stendas su informacija apie planuojamas statybas arba ši informacija registruotais laiškais pateikiama kaimyninių žemės sklypų valdytojams, naudotojams, daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų valdytojams.

Gyventojai gali iki viešo susirinkimo ir jo metu pateikti pasiūlymus. Pasiūlymus pateikusiems visuomenės atstovams projektuotojas per 5 darbo dienas po viešo susirinkimo atsako raštu. Atmesdamas pasiūlymą, projektuotojas nurodo pasiūlymo atmetimo motyvus.

Atkreipkite dėmesį į orą

Tvarkymo ir švaros taisyklių 18 punkte sakoma, kad, esant nepalankioms teršalams išsisklaidyti oro sąlygoms (vyraujantys anticiklonai, sausi orai, silpnas vėjas) ir nustatytų kietųjų dalelių (dulkių) ribinių verčių viršijimui, privaloma taikyti dulkėtumą mažinančias priemones.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Statybos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Statybos

Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje pateikiami Vilniaus miesto oro kokybės tyrimų duomenys, kur nurodoma, ar teršalų koncentracijos aplinkos ore neviršijo ribinių verčių.

Atskirais atvejais kylant įtarimų, kad dėl konkrečios vykdomos veiklos yra teršalų (dulkių ar kt.) padidėjimas aplinkos ore (lauke), reikia kreiptis į Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą, kad būtų nustatyta, ar vykdomi aplinkosauginiai reikalavimai, o jei teršalų padidėjimas gyvenamojoje aplinkoje (patalpoje) – į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos ministerijos.

Patikrinimus statybvietėse Vilniuje atlieka Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, todėl, jei pastebite nusižengimą, apie jį reikia informuoti nedelsiant.

Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai atlieka patikrinimus dėl statybos darbų. Tam, kad būtų operatyviai sureaguota į daromą nusižengimą, reikia nusižengimo metu pranešti Bendrajam pagalbos centrui telefonu 112 arba Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui telefonu (8-5) 219 7948.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų