Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Hanner“ už dalies buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijos naudojimą sumokės 1 mln. eurų

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ už dalies buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijos, kurioje jau yra pastatyti statiniai, naudojimą valstybei sumokės 1 mln. eurų. Generalinės prokuratūros teigimu, dar neužstatytoje teritorijos dalyje bendrovė galės statyti tik futbolo areną. Tačiau „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis anksčiau yra sakęs, kad arenos šioje vietoje nestatys.
Žalgirio stadiono teritorijoje  statomas viešbutis „Marriott“
Žalgirio stadiono teritorijoje statomas viešbutis „Marriott“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį patvirtino „Hanner“, prokurorų bei Nacionalinės žemės tarnybos taikos sutartį, pranešė Generalinė prokuratūra.

„Prokuroro nuomone, pasiektas kompromisas atitiks tiek viešąjį, tiek privatų interesą. Jis priimtas siekiant išvengti didelės žalos valstybei, visuomenei bei nuomininkui, siekiant privataus ir viešo intereso pusiausvyros, taip pat siekiant užtikrinti teisinį stabilumą“, – rašoma pranešime.

Generalinės prokuratūros teigimu, bendrovė valstybei vienkartinę kompensaciją įsipareigoja sumokėti per vieną mėnesį nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

„Nacionalinė žemės tarnyba nebeturi jokių pretenzijų ir reikalavimų dėl valstybinės žemės. Kitą nuomojamo valstybinio sklypo dalį bendrovė šiuo metu gali naudoti tik futbolo arenos statybai“, – rašoma pranešime.

Teisme prokurorai ir Nacionalinė žemės tarnyba siekė, kad būtų nutraukta 1999 metais sudaryta valstybinio sklypo nuomos sutartis bei jos pakeitimai. „Hanner“ teisme reikalavo, kad tarnybos veiksmai būtų sustabdyti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arvydas Avulis

„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis 15min teigė, kad taikos sutarties patvirtinimo įmonė siekė nuo praėjusių metų pabaigos, todėl dabartinį sprendimą vertina kaip pagaliau įvykusį teigiamą pokytį.

„Esu įsitikinęs, kad šią situaciją geriausia spręsti būtent taikaus susitarimo keliu. Atrodo, kad taip pat galvoja ir visos kitos šio susitarimo pusės. Esame pasirengę atgaivinti šią vieną svarbiausių miesto teritorijų atsakingai ir kompleksiškai, todėl konstruktyvus dialogas su valstybinėmis institucijomis yra labai reikalingas“, – atsiųstame komentare sakė A.Avulis.

Šiuo metu „Žalgirio“ stadiono teritorijoje jau veikia 20 mln. eurų vertės „Marriot“ viešbutis, šalia jo baigiamas statyti taip pat 20 mln. eurų vertės biurų pastatas. Be to, parengtas ir antrojo biurų pastato projektas.

Beveik 8 hektarų ploto teritoriją tarp Olimpiečių, Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių „Hanner“ už 41 mln. eurų įsigijo iš Šiaulių banko, ją 2013-aisiais perėmusio iš bankrutavusio Ūkio banko.

Nacionalinei žemės tarnybai pernai vasarį inicijavus sklypo nuomos sutarties nutraukimą, pernai gegužę „Hanner“ pakeitė detalųjį planą, kuriame, priešingai nei ankstesniame, jau buvo numatyta vieta sporto objektui, nors jo statyti neketinta. A.Avulis tuomet teigė tikįs, kad miesto valdžia pakeis bendrąjį planą, kuriame nebebus numatyta stadiono statyba. Naujas Vilniaus bendrasis planas vis dar rengiamas.

Vilniaus miesto taryba pernai balandį priėmė rezoliuciją, kurioje nurodyta, kad keičiant miesto bendrąjį planą, bus atsisakyta numatyto prioritetinio sporto ir pramogų objekto – nacionalinio „Žalgirio“ futbolo stadiono su daugiafunkciu kultūros ir pramogų centru. Bendrajame plane šiame sklype ketinama numatyti plėtrą, atsisakant bet kokių privalomų reikalavimų ten numatyti futbolo stadioną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai