Memorialas numatytas pačiame Londono centre Temzės upės ir Parlamento pašonėje.
Jungtinės Karalystės Holokausto memorialą sudarys dvi dalys – antžeminė dalis su pačiu memorialu ir Edukacinis centras po žeme. Pastarasis skirtas giliau supažindinti, kaip visuomenės susiskaidymas gali atvesti prie genocido.
Konkursą laimėjusio projekto autorių kolektyvas, vadovaujamas D.Adjaye ir R.Arado, siekė sukurti ne statinį atminties simbolį, bet sluoksniais atsiveriantį gyvą paminklą, kuris vystosi laike ir ne tik paveikia lankytojus, bet ir yra jų veikiamas. Pasak autorių, tai būtų daugiabriaunė holistinė jutiminė bei emocinė kelionė.
Kaip skelbia šį svarbų Jungtinei Karalystei konkursą surengusi firma „Malcolm Reading Consultants“, vertinimo komisija atsižvelgė į laimėjusios komandos pastangas sukurti „gyvą vietą“, o ne vien paminklą kažkam, įvykusiam praeityje, taip pat – siekį į memorialą atėjusiam lankytojui sukurti įtraukiančią kelionę.
Memorialo konkurso finaliniame etape varžėsi visas architektūrinis žvaigždynas: „Allied Works“; Anishas Kapooras su „Zaha Hadid Architects“; „Caruso St John Architects“, Marcusas Tayloras ir Rachel Whiteread; „Diamond Schmitt Architects“; „Foster + Partners“ su Michal Rovner; „Heneghan Peng Architects“; „John McAslan + Partners“ ir „MASS Design Group“; „Lahdelma & Mahlamäki Architects and David Morley Architects“; „Studio Libeskind and Haptic Architects“.
Parengta pagal „Malcolm Reading Consultants“ informaciją.