Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

I.Šimonytė: Lietuvoje reikia europietiško NT mokesčio

Finansų ministrei siūlant nuo kitų metų įvesti visuotinį nekilnojamojo turto (NT) mokestį, premjerė Ingrida Šimonytė tam pritaria ir sako, kad Lietuvoje turėtų galioti europietiškas NT mokestis, o dėl jo taikymo galėtų spręsti vietos valdžia.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„Galėtų būti siūloma Lietuvoje numatyti galimybę turėti normalų europietišką nekilnojamojo turto mokestį. Kiek jo būtų taikoma, kam jis būtų taikomas ir taip toliau, bendrus rėmus įstatymas nustatytų, bet tai būtų municipalinis mokestis 100 procentų“, – žurnalistams penktadienį sakė premjerė.

I.Šimonytės teigimu, dabartinis reguliavimas neatitinka NT mokesčio paskirties.

„Dabar yra tas vadinamas prabangos mokestis, įskaitomas į valstybės biudžetą, kurio ribos nustatytos yra, švelniai tariant, ginčytinos, nes nelabai turi kažką bendra su nekilnojamojo turto mokesčiu, labiau gal su prabanga ar jos įsivaizdavimu“, – kalbėjo ji.

Pasak I.Šimonytės, vietos valdžia galėtų spręsti dėl mokesčio ir lengvatų taikymo.

„Kiek norėtų to mokesčio tarifo taikyti ir kokiai daliai, kam lengvatas, spręstų vietos valdžia. Manau, tai yra teisingas požiūris, nes vietos valdžioje atsirastų daugiau vietos politikai“, – sakė ji.

LRT ketvirtadienį skelbė, jog finansų ministrė Gintarė Skaistė siūlo nuo kitų metų įvesti visuotinį NT mokestį. Pasak jos, mokesčio mokėtojų būtų daugiau, bet pats mokestis būtų labiau simbolinis ir siektų 10–12 eurų per metus.

Pasak ministrės, tokį siūlymą Seimui planuojama teikti pavasario sesijoje.

Dabar nekilnojamojo turto mokestį moka tik prabangių ar daug būstų turintys gyventojai, kurių turimo nekilnojamojo turto vertė viršija 150 tūkstančių eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos