„Labai apgailestauju, bet apsistojimas šiuo metu nėra galimas dėl paskelbto karantino. Lauksime atvykstant vasarą“, – į pasiteiravimą, ar galima apsistoti per „Airbnb“ sistemą, atsakė kurorte esančio būsto savininkė.
„Nesame pasiruošę, labai gaila ir šeimininkė bijo rizikuoti“, – atskriejo dar vienas atsakymas.
Maždaug į dešimt užklausų visi atsakymai buvo vienodi.
Apgyvendinimo paslaugų teikimas Palangoje uždraustas nuo kovo 30 dienos.
Palangos viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos pareigūnai anksčiau įspėjo, kad šiuo klausimu bus elgiamasi ypač principingai ir nė vienas nustatytas nelegalių apgyvendinimo paslaugų teikėjas piniginės baudos neišvengs.
Administracinių nusižengimų kodekse numatyta bauda už pažeidimą karantino metu, kai sukeliamas pavojus kitų žmonių sveikatai ar gyvybei, siekia nuo 250 iki 800 eurų.
Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius per šį periodą gavo apie 60 pranešimų dėl galimai nuomojamų būstų. Aktyvūs patys palangiškiai, pranešantys apie įtartinus atvejus ir nematytus veidus, besisukiojančius namų prieigose. Daugiausia skundai nepasitvirtina. Tiesa, preliminariais duomenimis, nubausti septyni būstų nuomotojai.
„Vieša paslaptis, akivaizdu, kur privatūs nuomojami objektai, stovi mašinos, gyvybė yra. Mes, kur švariai, pagal įstatymo raidę dirbam, liekam kvailio vietoje. Įstatymas turėtų būti vienodas visiems. Manau, niekas netikrina. Kokia forma patikrinimo? Tokioj sistemoj kaip „Booking“, „Airbnb“ bijo, bet akivaizdu, kad nuomojamuose objektuose gyvena, o kas, ar bičiuliai, draugai, ar nuomininkai, neaišku. Kažkokiu būdu išsinuomoja“, – 15min sakė viešbučio „Palangos žuvėdra“ vadovas Kristupas Šliogeris.
Vieša paslaptis, akivaizdu, kur privatūs nuomojami objektai, stovi mašinos, gyvybė yra. Mes, kur švariai, pagal įstatymo raidę dirbam, liekam kvailio vietoje.
Jo vadovaujamas viešbutis rengiasi atsidaryti gegužės 11 dieną.
„Paleidom rezervavimo sistemas, ruošiamės atsidaryt, užsisėdėjom jau. Iškart srauto nebus, bet susidomėjimas vidurvasariui nemažas. Gegužę žmonės atsargiau žiūri, išsigandę dar. Vasara bus gera, tik tie tokie mėnesiai pusiau sezono gali būti silpnesni“, – kalbėjo K.Šliogeris.
Jis neabejoja, jog šį ilgąjį savaitgalį svečių būtų nestigę. Trys išeiginės į kurortą visada privilioja svečių, o ir susidomėjimas jaučiamas.
„Gaila, kad dirbti negalima, bet viskam savas laikas. Yra kaip yra“, – apgailestavo jis.
Šį karantino laiką viešbutis išnaudojo renovacijai, atnaujino tiek kambarius, tiek bendrąsias erdves, restoraną.
Vieni startuos anksčiau, kiti vėliau
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė džiaugėsi valdžios paskelbta žinia su data, kada viešbučiai pradės veikti. Vieni viešbučiai atsivers gegužės 11 dieną, kiti birželį.
„Iš tikrųjų, pirmiausia džiaugiamės ta paskelbta žinia. Reikia pasiruošti, susižiūrėti, įsivertinti, ar reikia visus žmones iškviesti į darbą, ar turėsim tiek darbo. Nestovi klientai prie durų. Yra ir ūkinių dalykų. Lauksime Visuomenės sveikatos centro rekomendacijų dėl saugumo, higienos reikalavimų, kitų rekomendacijų pradėjus veiklą. Bus pasiruošimo. Suprantame, kad rizika išlieka, turime užtikrinti higieną, komfortą svečiams. Pasikeitimų bus, veikla bus kitokia, bet, aišku, maksimaliai stengsimės išlaikyt komfortą“, – sakė vadovė.
I.Valaitienė džiaugėsi, jog verslas buvo pakviestas į diskusiją savivaldybėje ir ieškota optimaliausios datos, kada viešbučiai gali atverti duris.
„Manome, kad reikia pradėti judėti. Reikia vykdyti įsipareigojimus bankams, darbuotojams. Svarbu skleisti žinutę. Mūsų lankytojai, svečiai klausdavo, nedarydavo vasarai rezervacijų, nes neaiškumas buvo, kada dirbsime. Dabar tas aiškumas yra, tačiau užtruks, kol žinia išplis, negalvos, kad reikia grąžinti pinigėlius už vasaros rezervacijas. Kas suskubs atvykti, lauksime. Viešbučiai ne visi atvers duris nuo gegužės 11 dienos. Kiti nuo 15 dienos, savaitgalio, yra kas nuo birželio 1 dienos. Verslas ruošiasi, nežinojo, kada bus startas, terasas tvarkėsi, baseinus ar SPA, darbai tebevyksta“, – sakė I.Valaitienė.
Moteris neabejoja, jog šį ilgąjį savaitgalį būtų buvę gausu lankytojų. Tai juntama iš skambučių, laiškų gausos, kuriuose teiraujamasi, ar viešbučiai priima svečius.
„Poreikis yra labai didelis. Nori ištrūkti iš savo erdvių, nori į pajūrį, mato, kad neblogi orai, vaikams nereikia į mokyklas. Abipusis laukimas“, – kalbėjo vadovė.
Ji teigė taip pat girdėjusi iš aplinkinių, jog visgi privatus verslas šį laikotarpį svečių turėjo.
„Pastebėjom, kad buvo svečių, girdėjom iš kitų aplinkinių, kad yra kas nuomoja. Čia ne mūsų reikalas, mes laukiam savo datos. Buvo tokia nuoskauda, kad jei negalime, visi geriau tegul nevykdo. Tai nesąžininga konkurencija“, – 15min sakė I.Valaitienė.