Prailgintas Žolinės savaitgalis vilios prie jūros: kainos aukštos, bet vietų dar yra

Šį ketvirtadienį Lietuva švęs Žolinę, tad dalis dirbančiųjų pasinaudos galimybe tai paversti ilguoju savaitgaliu ir penktadienį negrįš. Dėl to pajūryje tikimasi daugiau poilsiautojų. Tiesa, iš paskutinio vasaros ilgojo savaitgalio niekas nesitiki pakartoti Jūros šventės sėkmės.
Gėlių vainikas
Gėlių vainikas / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Penktadienį, panašu, daug biurų pasitiks tyla. Dalis žmonių keturias dienas trauks link pajūrio. Tą rodo ir trumpalaikės būsto nuomos sistemos. Pavyzdžiui, Booking.com nurodoma, kad Neringoje bene 99 proc. būstų jau išnuomota.

Booking.com/Būsto nuomos pasirinkimas Neringoje
Booking.com/Būsto nuomos pasirinkimas Neringoje

Daugiau pasirinkimo – Klaipėdoje ir Palangoje

Tiesa, užimtumas likus kelioms dienoms iki laisvadienių ne visur toks didelis kaip prieš Jūros šventę. Tuomet Neringoje buvo likę vos keli pasiūlymai, kurių kaina dviem paroms siekė apie 1,2 tūkst. eurų. Dabar būstą trims naktims porai galima išsinuomoti ir už 300 eurų.

Nurodoma, kad už tokią sumą liko keli pasiūlymai Preiloje, o Nidoje už beveik 1,4 tūkst. eurų trims naktims dviems žmonėms. Taip pat dar likę vietų ir Smiltynėje.

Smiltynės perkėlos nuotr./Keltas papuoštas trispalve.
Smiltynės perkėlos nuotr./Keltas papuoštas trispalve.

Tiesa, daugiau vietų galima rasti pačioje Klaipėdoje, o ir pasirinkimas platus. Yra pasiūlymų ir už 90 eurų trims naktims, taip pat ir brangesnių – studija, už kurią gyvenant nuo ketvirtadienio iki sekmadienio sumokėsite beveik 2,8 tūkst. eurų.

Panaši situacija ir Palangoje, kur dar vis galima rasti nakvynę trims dienoms nuo 130 eurų.

Neringos savivaldybės nuotr./Nidos ramybė
Neringos savivaldybės nuotr./Nidos ramybė

Paklausa didelė, bet ne išskirtinė

Smiltynės Jachtklubo viešbučio pardavimų vadovė Gintarė Kuršaitytė 15min patikino, kad susidomėjimas apsigyventi pajūryje ilgąjį savaitgalį didelis. Tačiau, anot jos, tikrai ne toks didžiulis kaip, pavyzdžiui, buvo per Jūros šventę.

„Susidomėjimą jaučiame, likę vos keli kambariai ilgajam savaitgaliui, bet dalis mūsų rezervacijų jau yra iš anksto suplanuotos, nes turim tris vestuves. Dalis pas mus gyvenančių svečių yra vestuvininkai. Sunku pasakyti, ar atvyksta dėl ilgojo savaitgalio. Yra tokių, kurie gyvena dvi naktis, yra ir po vieną naktį. Bet situacija ne tokia, kaip per Jūros šventę“, – kalbėjo ji.

„Inreal“/Gintarė Kuršaitytė
„Inreal“/Gintarė Kuršaitytė

G.Kuršaitytės teigimu, kainos ilgąjį savaitgalį pakeltos dėl didelės paklausos ir dėl to, kad yra likę paskutiniai kambariai.

„Vasara visais savaitgaliais užimtumas yra didelis, ypač nuo birželio antros pusės iki rugpjūčio vidurio. Todėl natūraliai kainos aukštesnės“, – tikino ji.

Anksčiau G.Kuršaitytė 15min pasakojo, kad lyginant darbo dieną su savaitgaliu, paros kaina pakyla apie 50 proc. Tačiau per Jūros šventę, lyginant su kitais savaitgaliu, paros kaina pakyla dar 50 proc.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulėlydis Palangoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Saulėlydis Palangoje

Siūlo paieškas pradėti dar pavasarį

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Klaipėdos biuro vadovas Aurimas Petrikas atkreipia dėmesį, kad kalbant apie trumpalaikę nuomą pajūryje esame įpratę minėti Neringą ir Palangą. Tačiau net ir Klaipėdos miestas vasaros sezono metu yra pilnai užimtas, todėl vertinti reikėtų Nidą, Juodkrantę, Palangą, Šventąją ir Klaipėdą.

Jo teigimu, dažnas poilsiautojas vietas šiuose miestuose pradeda rezervuoti dar kovo, balandžio mėnesiais, taip tikėdamiesi rasti geriausius kainos ir kokybės santykius.

„Atėjus pirmam vasaros mėnesiui laisvų vietų praktiškai neberasite. Ir kalba neina tik apie žinomas Vakarų Lietuvos šventes. Palangos sezono atidarymas, 1000 km lenktynės, Nidos sezono atidarymas, Džiazo festivalis, Jūros šventė, Karklės festivalis ir pan. – tai yra savaitgaliai, kada nuomotojai leidžia sau kilstelėti kainas, tačiau net ir tada pajūris yra absoliučiai užimtas“, – aiškino A.Petrikas.

Asmeninio arch. nuotr./Aurimas Petrikas
Asmeninio arch. nuotr./Aurimas Petrikas

Pasak eksperto, rinkos ir jų tendencijos šiek skiriasi kiekviename mieste, kaip ir pati poilsiautojų auditorija. Pavyzdžiui, Neringą aplanko poilsiautojai labiau mėgstantys ramybę, tylą, romantiškai jaukią aplinką.

„Pastebima, kad tai daugiau vyresnio amžiaus žmonės arba didesnes nei vidutines pajamas uždirbanti jauna šeima iš Vilniaus ar Kauno“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulėlydis Šventojoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulėlydis Šventojoje

Į Palangą skuba poilsiauti žmonės, kurie diena mėgaujasi aktyvia veikla, o vakarais mėgsta šurmulį, koncertus, kavinių ir barų sukuriamą atmosferą.

„Neretas poilsiautojas čia atvyksta iš kitų Lietuvos didmiesčių, tokių kaip Šiauliai ir Panevėžys. Šventąją galima priskirti prie tokio kurorto, kuriame dažniau renkasi vakarų krašto ir vidurio Lietuvos rajonų gyventojai. Taigi turto nuomos pasiūla, jo nuomos kainos ir kokybė atitinkamai pasiskirsto pagal šiuos poilsiautojų segmentus“, – pajūrio nuomos ypatybes 15min komentavo A.Petrikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų