VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius 15min sakė, kad sraigtasparnio aikštelė labai svarbi. Ji reikalinga, kad kuo greičiau būtų suteikta skubi neatidėliotina pagalba ne tik epidemijos laikotarpiu, kai prireikia greitai atgabenti infekuotą arba įtariamą dėl pavojingo užsikrėtimo pacientą. Taip pat tais atvejais, kai ypač greitos medicinos pagalbos prireikia sunkių traumų, širdies, neurologinės ar kitos ūmios būklės atvejais.
„Taip pat aikštelė skirta tam, kad būtų greičiau atgabenti donoriniai organai, reikalingi transplantacijoms, nebūtų prarasta labai svarbi „auksinė valanda“ nuo to momento, kai nusileidžia sraigtasparnis, iki tos minutės, kai donorinis organas pasiekia operacinę. Nuo to priklauso transplantacijos sėkmė“, – 15min aiškino jis.
Šiuo metu donorų organus atgabenantys sraigtasparniai leidžiasi transporto žiedo centre.
„Visų užsienio šalių didžiosios ligoninės, atliekančios transplantacijas ir turinčios multidisciplinines specialistų komandas, turi įsirengusios sraigtasparnių aikšteles“, – sakė F.Jankevičius.
Sraigtasparnio aikštelės įrengimas suprojektuotas ant Santaros klinikų D korpuso stogo.
F.Jankevičius 15min informavo, kad jo projektas, kainavęs 25 tūkst. eurų ir apmokėtas paramos lėšomis, pradėtas rengti dar 2017 metais. Statybai leidimas išduotas pernai.
„Sraigtasparnių aikštelė bus stačiakampės formos 39 x 35 m ir apsupta 2 m pločio apsauginiu tinklu. Tai bus pakelto tipo virš pastato stogo, save laikanti stačiakampės formos aikštelė su vizualiomis priemonėmis, leidžiančiomis vykdyti skrydžius pagal vizualiųjų skrydžių taisyklių reikalavimus dieną ir naktį“, – pasakojo jis.
Tiesa, F.Jankevičiaus teigimu, kol kas projektas nepradėtas vykdyti, nes dar nėra pasirašytos sutarties dėl finansavimo.
15min primena, kad Vyriausybė trečiadienį paskirstė 345 mln. eurų papildomam ir skubiam ekonomikos skatinimui. Tai antroji dalis iš Vyriausybės skirtų 500 mln. eurų skubiems valstybės finansuojamiems projektams – pirma 155 mln. eurų dalis buvo paskirstyta prieš dvi savaites.
Iš jų 39 mln. eurų gaus SAM, kuri daugiausia rekonstruos medicinos įstaigas. Iš šių pinigų bus finansuojamos sraigtasparnių aikštelės šalia Santaros klinikų statyba.