„Siekiame, kad visi reprezentacinėje Vilniaus vietoje kuriamo „Business Stadium“ kvartalo verslo centrai pasižymėtų išskirtine architektūra, todėl kiekvieno iš jų projektavimą patikime skirtingiems architektams. Planuodami „Business Stadium North East“ žengėme žingsnį toliau ir paskelbėme atvirą architektūrinį konkursą, kurio rezultatai, tikime, padės sukurti geriausią, harmoningai į esamą teritoriją įsiliesiantį ir verslo bei miesto lūkesčius atitinkantį projektą“, – teigia Arvydas Avulis, „Hanner“ valdybos pirmininkas.
Konkurso komisiją sudarė architektai Edgaras Neniškis, Gintautas Natkevičius, Kostas Poulopoulos, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis ir A.Avulis. Atrinkdama geriausią projektą, komisija vertino kuriamos aplinkos kokybę, ilgaamžiškumą, vientisą architektūrinę idėją ir estetiką, atitiktį darnaus vystymosi principui ir pastato inovatyvumą.
Pirma vieta konkurse skirta „Architektūros kūrybinės grupės“ darbui. Komisijos nuomone, konkurso nugalėtojai pasiūlė sukurti išskirtinę viešąją erdvę, kuri būtų integruojama į pastato vidinę struktūrą, o pastato kampas sėkmingai akcentuoja įėjimą į teritoriją, jo neblokuodamas.
Kaip teigia konkurso vertintojai, pagrindinė pastato idėja atsirado iš urbanistinių motyvų ir puikiai tinka viso kvartalo struktūrai, papildo pagrindinį teritorijos planą. Verslo poreikius patenkina racionaliai sprendžiamas biurų planavimas. Architektūriniai pastato sprendiniai, tokie kaip fasadų dalinimas, gaisriniai reikalavimai, kaimyninis užstatymas, turėtų būti detalizuojami kitame etape.
Antrą vietą architektūriniame konkurse užrėmė UAB „Eventus Pro“, kurios pasiūlytą projektą kūrė Vytenis Gerliakas, Viktoras Čeika, Edvinas Bagurskas, Arnas Deltuva, Sigitas Sparnaitis ir Jurgita Pakšienė. Komisijos teigimu, ši verslo centro vizija – funkcionalus ir racionalus, kvartalo struktūrą užbaigiantis projektas, kuris atsižvelgia į kaimyninį užstatymą. Vis dėlto šis projektas nepasiūlo atviros viešos erdvės – pastatas turi tik vidinį uždarą kiemą.
Trečia vieta konkurse skirta MB „Urbanistinė architektūra“ projektui, kurį kūrė Petras Džervus, Laimonas Bogušas ir Greta Vasiliauskaitė. Kaip stipriausias projekto dalis komisija išskiria aiškiai išreikštą pastato idėją ir stiprią architektūrinę estetiką. Taip pat originaliai sprendžiamas įėjimas į kvartalą, bet nepakankamai atsižvelgiama į esamą teritorijos užstatymo koncepciją, nėra viešųjų erdvių integracijos su vidinėmis sklypo erdvėmis. Be to, pastatas yra sudalintas į du tūrius, todėl gaunamas mažas aukšto plotas, kas trukdo lanksčiam biurų planavimui.
Ketvirta vieta konkurse skirta UAB „Performa“, kurios projektą kūrė Valerijus Starkovskis, Donatas Dabulskis, Gediminas Tiškus ir Haroldas Grigucevičius. Komisija įvertino stiprią projekto architektūrinę idėją – tai būtų pastatas-ženklas su pakankamai sudėtinga konstrukcine schema. Komisijos nuomone, nors projektas yra labai įspūdingas, ši vieta jam nėra geriausiai tinkama, o realizavimo kaštai būtų ženkliai didesni, palyginti su kitų konkurso dalyvių pateiktais darbais.
Su geriausiai įvertintų darbų autoriais „Hanner“ artimiausiu metu pradės derybas dėl tolimesnių projektavimo darbų.
„Business Stadium North East“ bus jau ketvirtasis naujas pastatas buvusioje Žalgirio stadiono teritorijoje. 15,5–16 tūkst. kv. m ploto, 7–8 aukštų verslo centras planuojamas prie sostinės Šeimyniškių gatvės. Šalia šiuo metu statomas verslo centras „Business Stadium North“, šiemet kvartale jau atidarytas „Business Stadium West“, o pernai veiklą teritorijoje pradėjo viešbutis „Courtyard by Marriott“. Greta verslo centrų ir viešbučio šiuo metu baigiama įrengti pėsčiųjų promenada, kurią sukūrė pasaulinio garso kraštovaizdžio architektūros kompanija „Martha Schwartz Partners“.
Į visą „Business Stadium“ teritoriją „Hanner“ planuoja investuoti 200 mln. eurų. Be šio kvartalo bendrovė Vilniuje plėtoja gyvenamuosius projektus „Renesanso“, „Pilies apartamentai“, „Centro Rezidencija“ ir „Paparčių namai“.
Daugiau nei dviejų dešimtmečių istoriją skaičiuojanti „Hanner“ yra viena didžiausių NT plėtros bendrovių Baltijos šalyse, šiuo metu aktyviai veikianti Lietuvoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Pernai „Hanner“ į gyvenamuosius ir komercinius NT projektus iš viso investavo 60 mln. eurų.