„Tradicinis rusų mąstymas „mano namai – mano tvirtovė“ keičiasi, vis didesniam kiekiui žmonių atveriant savo namų duris, taip tikintis papildomų pajamų ekonominių neramumų metu“, – teigė „Airbnb“ atstovas Andrew Verbitsky.
Vyriškis už vieną naktį stalininių laikų buto kambaryje prašo 54 dolerių.
Per pastaruosius metus nuomos tinklalapio veiklos apimtys Rusijoje padvigubėjo. Maskva dabar patenka į „Top 10“ populiariausių miestų, kuriuose keliautojai ieško pigesnės už viešbučius alternatyvos, sąrašą.
Be to, Maskvos valdžia, skirtingai nuo tokių didmiesčių kaip Niujorkas ir Barselona, nesiruošia įvesti jokio specialaus reguliavimo ir mokesčių „Airbnb“ klientams.
Šiuo metu daugiausiai savo butus per „Airbnb“ tinklalapį siūlo išnuomoti Paryžiaus, Niujorko, Los Andželo, Sidnėjaus, Toronto ir Singapūro gyventojai.
Įmonė, kurios vertė yra daugiau negu 25 mlrd. dolerių, ima nuo 6 iki 12 proc. siekiantį komisinį mokestį, priklausantį nuo kambario kainos.
Rinkodaros srityje dirbantis Vitalijus Šitnevas po rublio žlugimo suprato, kad išlaikyti butą su laisvu kambariu yra pernelyg didelė prabanga ir nusprendė jį nuomoti per „Airbnb“ sistemą.
Vyriškis už vieną naktį stalininių laikų buto kambaryje prašo 54 dolerių, ir didžiąją dalį laiko jis yra užimtas.
V.Šitnevas pripažino, kad sprendimas nuomoti kambarį turistams jo mėnesines pajamas padidino penktadaliu.
Tačiau maskvietis priduria, kad papildomas uždarbis nėra vienintelis tikslas, kuris jį skatiną nuomoti kambarį. Ne mažiau svarbi yra ir galimybė bendrauti su įvairiais žmonėmis iš Vakarų šalių.