Kauno valdžia bandys sutramdyti miestui priklausančiuose būstuose gyvenančius žmones

Tūkstančiais skaičiuojami nuomininkų įsiskolinimai, nepagrįstai naudojamas, apleistas ir neprižiūrėtas, o kartais savavališkai užimtas ar pernuomotas socialinis būstas. Tokias problemas įvardina Kauno miesto savivaldybė ir žada imtis priemonių siekiant sutramdyti situaciją.
Daugiabutis Kaune
Daugiabutis Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiuo metu Kauno miesto savivaldybė valdo 4,4 tūkst. būstų. Iš jų trys su puse tūkstančio – kadaise gyventojų neprivatizuoti ir savivaldybės žinion atitekę butai, o likusieji 900 – socialiniai būstai.

„Iki šiol visa tai buvo veikiau našta nei nauda, todėl siekiame tą chaotišką situaciją suvaldyti. Miestą slegia didžiulė gyventojų skola už nuomą. Paaiškėjo, kad apie 40 proc. nuomininkų yra pradelsę mokėti už būstą po tris mėnesius ir daugiau. Banke tokie klientai būtų vertinami kaip itin prasti ir iškart pakliūtų į juoduosius sąrašus“, – pranešime spaudai cituojamas Kauno miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Pasak jo, skolininkų proporcijos daugmaž vienodos tiek tarp socialinio, tiek ir tarp savivaldybės būsto nuomininkų. Be to, buvo nustatytas ne vienas piktnaudžiavimo atvejis, kai savivaldybės būstas užimtas savavališkai arba pernuomojamas tretiesiems asmenims, lyg būtų nuosavas turtas. Pasitaiko, kai išvykdami gyventi svetur, gyventojai apie tai nepraneša, o savivaldybės suteiktą socialinį būstą palieka likimo valiai.

Iki šiol neveikė vieninga sistema, kuri leistų apskaičiuoti, kokio dydžio skolos susidariusios už visas komunalines paslaugas. Netrukus ji bus įdiegta ir subendrinti duomenys apie įsiskolinimus savivaldybės valdomoms komunalinėms įmonėms atsidurs vienoje vietoje. Preliminariai jau dabar aišku, kad gyventojų skolos gali siekti iki 20 tūkst. eurų neskaitant būsto nuomos mokesčių. Už pastaruosius didžiausia skola – apie 7 tūkst. eurų.

Kauno savivaldybė skelbia ėmusis nuodugniai analizuoti situaciją, susijusią su miestui priklausančiu nekilnojamuoju turtu. Savivaldybės specialistai kartu su būstą administruojančios bendrovės „Kauno būtų ūkis“ darbuotojais jau kuris laikas stebi, kaip nuomininkai naudojasi jiems patikėtu būstu. Mobilios komandos gyventojams primena apie reikalavimus turtą deramai prižiūrėti. Be to, nuomininkai įspėjami dėl susidariusių įsiskolinimų.

Kauno miesto taryba neseniai priėmė socialinio būsto nuomos tvarkos pakeitimus. Nuo šiol socialinis būstas bus suteikiamas 3 metų laikotarpiui, per kurį socialiniai darbuotojai prižiūrės ir kiekvienu atskiru atveju teiks reikalingą pagalbą ten apsigyvenusiems žmonėms. Šias funkcijas Kauno miesto savivaldybėje išvien vykdys trys – Socialinių paslaugų, Socialinės paramos ir Nekilnojamojo turto – skyriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų