Kauno bendruomenei Vienybės aikštės rekonstrukcijos projekto pakeitimus kovo 26-ąją pristatę architektai Rimantas Giedraitis ir Vokietijos architektų biuro „3deluxe“ atstovai sakė, kad įkvėpimo jie sėmėsi iš pačios Vienybės aikštės istorijos.
„Kurdami atgimstančios Vienybės aikštės projektą mes pirmiausiai siekėme išsaugoti visas istorines ašis, maksimaliai išryškinti visai Lietuvai svarbų Laisvės paminklą, sujungti įkvepiančius istorinius simbolius su modernia architektūra. Būtent tai ir yra visa Vienybės aikštės architektūrinė idėja“, – apie projektą pasakojo architektai.
Projekto autoriai akcentavo, kad po rekonstrukcijos aikštė taps pagrindiniu kauniečių traukos objektu. Čia bus daug žaliųjų zonų, skirtų ir ramiam poilsiui, ir aktyviam bendravimui. Atskirose aikštės vietose bus įrengtos medinės terasos, kuriančios jaukumo ir natūralumo jausmą. Terasos bus apsodintos Lietuvai būdingais augalais, kurie džiugins ir vasarą, ir žiemą. Čia vyks koncertai, vasaromis veiks kinas po atviru dangumi.
Aikštėje veiks ir interaktyvūs apšviečiami fontanai: jie bus programuojami ir galės nuolat puošti aikštę arba sudaryti unikalią arką, vedančią prie Laisvės statulos, taip pat jie galės būti išjungti, kai aikštėje vyks dideli renginiai.
Greta aikštės rekonstruojamuose verslo centro pastatuose turėtų veikti apie 10 kavinių ir restoranų.
Planuojama, kad po Vienybės aikšte bus įkurta 500 parkavimo vietų. Pirmadienį Kauno bendruomenei pristatyti pakeitimai daugiausia susiję su patekimu į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Patekimai buvo perplanuoti taip, kad kuo organiškiau įsilietų į bendrą architektūrinį sprendimą. Numatyti liftai neįgaliesiems, taip pat suplanuotas patogus išėjimas laiptų zonose.
Vienybės aikštės atnaujinimo projektas prasidėjo, kai bendrovė „Urban Inventors“ ėmėsi senojo, vadinamojo „Pramprojekto“, pastato rekonstrukcijos.
Vienybės aikštės rekonstrukcijai dalį lėšų skirs ir Kauno miesto savivaldybė, už šias lėšas bus klojama aikštės danga. Galutinė miesto investicijų suma bus aiški pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms. „Urban Inventors“ generalinis direktorius Lionginas Šepetys pabrėžia, kad įmonės bendradarbiavimas su savivaldybe buvo itin sklandus: „Norisi, kad toks verslo ir miesto valdžios bendradarbiavimas taptų gerąja praktika visuose Lietuvos miestuose. Savivaldybės neturi tiek lėšų, kad galėtų atnaujinti visas miestų erdves, o verslas jau pasirengęs prisidėti prie tokio lygio projekto.“
Projektą planuojama vykdyti atskirais etapais. Viršutinė Vienybės aikštės dalis turėtų būti rekonstruota iki šių metų pabaigos.