XIX amžiaus pabaigoje Kaunas carinės Rusijos valdžios sprendimu buvo paverstas strategiškai svarbia karine tvirtove, kuri pasižymėjo tam laikotarpiui būdinga prancūziška architektūra, moderniais statybos sprendimais, dėl kurių pastatai išliko iki šių dienų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Po Nepriklausomybės sovietų kariuomenei teko palikti šalį. Karinės bazės fortuose buvo panaikintos, o antrą šimtmetį skaičiuojantys kariniai statiniai pradėti saugoti kaip paveldo objektai.
Architektai apgailestauja, kad Lietuvoje ilgą laiką buvo baiminamasi restauruoti tokius pastatus. Galbūt dėl patirties stokos, o gal ir dėl atsargos jų dar labiau nesugadinti. Todėl istoriškai svarbi vieta, kaip ir daugelis kitų, metų metus buvo apskritai neliečiama.
Tačiau verslininkai galiausiai pastebėjo apleistų Kauno kareivinių kvartalo perspektyvas ir primirštą karinę tvirtovę pamažu pavertė gyvenamuoju kvartalu, pavadintu „Juozapavičiaus 13“.
2016 metais Austėja Landsbergienė buvusių kareivinių teritorijoje įkūrė Karalienės Mortos mokyklą. Netrukus duris atvėrė parduotuvė, vaikų darželis, saugioje ir uždaroje teritorijoje iškilo išskirtiniai kotedžai.
Iš viso restauruojami ir naujam gyvenimui prikeliami aštuoni buvusių kareivinių pastatai, taip pat pastatyti keturi nauji.
Iš viso projekte įrengta 40 apie 100 kv. m ploto kotedžų, taip pat 18 100 kv. m ploto butų.
Statybos kvartale pradėtos 2014 metais ir viso projekto pabaiga planuojama 2019 metų III ketvirtį.
Registrų centro duomenimis, bendrovę „Miesto renesansas“ valdo Valdas Eidukas ir Edvinas Mamedovas.